Drejt Malit të Zi për gjysmë ore…

Gjatë fjalës së tij në takimin me biznesmenët në Shëngjin, kryeministri Rama tha se ambicia e qeverisë është ndërtimi i rrugës Shëngjin-Velipojë-Mali i Zi.

Nëse ndërtohet kjo rrugë në Mal të Zi shkohet për gjysmë ore, siç tha kryeministri dhe kjo do të sjellë një fluks të madh turistik gjatë sezonit veror.

Ai premtoi se shumë shpejt do të nisë ndërtimi i rrugës së Shëngjinit dhe disa akse të tjera të rëndësishme.

“Besoj se brenda shtatorit rruga këtu do të jetë e përfunduar. Nuk donim të punonim gjatë sezonit sepse do të kishim krijuar një kaos më të madh.

Ambicia jonë është rruga Shëngjin – Velipojë dhe të bëjmë lidhjen me Malin e Zi në një kohë më të shkurtër se gjysmë ore, që të përfitojmë nga fluksi turistik nga Mali i Zi, sepse ka shumë kërkesë nga ana tjetër për të dalë ketej dhe për të eksploruar këtë pjesë të bregdetit gjatë sezonit.

Edhe rruga e Torovicës do të nisë së shpejti, edhe Milot Balldren. Do të ketë zhvillime nga pikëpamja e infrastrukturës në Shkodër- Murriqan, Thumanë- Kashar. Ju po e shikoni se hyrja e Milotit po transformohet tërësisht.

Na është dashur të bëjmë goxha punë me projektet, ndërkohë që nyja është bërë nga e para, ndërsa në librat e propogandës figuron si punë e kryer”, u shpreh kryeministri./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11438,Camëri,133,Editorial,2616,Ekonomi,709,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1826,Iliridë,377,Kosovë,3471,Kulture,925,Luginë,77,Moti,2,Politik,2314,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,561,Video,678,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Drejt Malit të Zi për gjysmë ore…
Drejt Malit të Zi për gjysmë ore…
https://4.bp.blogspot.com/--hQ6bvXPm-A/W4bs26ovWNI/AAAAAAAAX2Q/qfRLE8Ps3F01QpvwVpJTlb1u04PIF0XhgCLcBGAs/s640/edi-rama-e1486036499381-1-675x450.jpg
https://4.bp.blogspot.com/--hQ6bvXPm-A/W4bs26ovWNI/AAAAAAAAX2Q/qfRLE8Ps3F01QpvwVpJTlb1u04PIF0XhgCLcBGAs/s72-c/edi-rama-e1486036499381-1-675x450.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/drejt-malit-te-zi-per-gjysme-ore.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/drejt-malit-te-zi-per-gjysme-ore.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy