Emigrantët tanë janë kot, s’jetojnë me realitetin shqiptar. Ça do presësh nga ata, plus që shumica janë me qeverinë!

Fatos Lubonja ka komentuar protestat në Rumani dhe nëse mund të bëjë të njëjtën gjë edhe diaspora shqiptare, në Shqipëri.

Duke folur për Neës 24, ai ka thënë se emigrantët shqiptarë nuk mund të sjellin një ndryshim në Shqipëri, pasi ata nuk jetojnë me realitetin shqiptar dhe për më tepër, sipas tij, ata në shumicë janë me qeverinë.

“Emigrantët tanë janë më shumë me qeverinë. Nëse do ishin të përfshirë në jetën e vendit si janë këta (rumunët), atëherë do ishte e rëndësishme se krahasimi do ishte motivues.

Njerëz që jetojnë atje (jashtë vendit) s’do duronin që jeta këtu të ishte kështu siç është.

Por, duhet të ishin më të pranishëm, më të informuar. Por në nivelin që janë, s’besoj se ndikojnë në jetën politike.

S’mund të sillnin ndryshimin, e aq më pak një revoltë.

Te ne vëmë re një prirje për të ikur, kurse atje nuk i kanë këputur urat, por është edhe një ndjenjë e përkatësisë.

Edhe shqiptarët e kanë, por ne më shumë na bashkon Skënderbeu dhe Kombëtarja, dhe jo problemet.

Diaspora merret me shumë për të treguar: shiko sa të mirë jemi ne je shqiptarët”, ka thënë gjatë fjalës së tij Lubonja, që ka vijuar me akuza ndaj klasës politike dhe sidmos qeverisë aktuale, që sipas tij, është e papërgjegjshme dhe e korruptuar.(TemA)/ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Emigrantët tanë janë kot, s’jetojnë me realitetin shqiptar. Ça do presësh nga ata, plus që shumica janë me qeverinë!
Emigrantët tanë janë kot, s’jetojnë me realitetin shqiptar. Ça do presësh nga ata, plus që shumica janë me qeverinë!
https://3.bp.blogspot.com/-S84TDMBDUrE/W3nGuGAFKgI/AAAAAAAAXjQ/ma3jZ_slBXoqlRKLWujEnVhzt4UgduY4wCLcBGAs/s640/img_0133.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-S84TDMBDUrE/W3nGuGAFKgI/AAAAAAAAXjQ/ma3jZ_slBXoqlRKLWujEnVhzt4UgduY4wCLcBGAs/s72-c/img_0133.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/emigrantet-tane-jane-kot-sjetojne-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/emigrantet-tane-jane-kot-sjetojne-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy