Fituan 250 mijë lekë në emision, dy mësuesit ndërtojnë shkollën në fshatin e Skraparit

Me siguri ju kujtohen dy mësuesit nga Skrapari të cilët fituan 2 milion e 500 mijë lekë të vjetra në emisionin “100 milion”.

Donald Dervishi dhe Borsion Spaho ndërmorën një nismë pasi fituan këto para për të ndërtuar një shkollë të re për nxënësit e fshatit Vëndreshë Mal në Skrapar.

Dhe me sa duket ata e mbajtën fjalënpasi ndërtimi i shkollës që ka nisur që në vitin 2017-të dhe pritet të jetë gati në nisje të vitit shkollor 2018-2019.

Pasi fituan paratë në emission dhe më pas me anë të një faqeje donacionesh në internet mblodhën mbi 10000$ si dhe materiale të dhuruara nga kompani të ndryshme dhe individë.

Shkolla e re është e vogël, me një klasë, tualetin dhe një korridor. Ajo është e mjaftueshme për 5 fëmijët që do të ulen këtë vit në bankat e saj. Mësimi do të zhvillohet me klasë kolektive, ku secili nxënës do punojë me programin përkatës që ka.

Në profilet e tyre në Facebook dy mësuesat kanë postuar shpesh foto nga ecuria e punimeve për ndërtimin e shkollës

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fituan 250 mijë lekë në emision, dy mësuesit ndërtojnë shkollën në fshatin e Skraparit
Fituan 250 mijë lekë në emision, dy mësuesit ndërtojnë shkollën në fshatin e Skraparit
https://3.bp.blogspot.com/--GEXI3XnE6M/W4bvnVO1aWI/AAAAAAAAX2c/WUKfTbzOTtk3Y3pcmQ_jg6sO3sM3E02EQCLcBGAs/s640/1535554003_foto6-640x480.jpg
https://3.bp.blogspot.com/--GEXI3XnE6M/W4bvnVO1aWI/AAAAAAAAX2c/WUKfTbzOTtk3Y3pcmQ_jg6sO3sM3E02EQCLcBGAs/s72-c/1535554003_foto6-640x480.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/fituan-250-mije-leke-ne-emision-dy.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/fituan-250-mije-leke-ne-emision-dy.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy