Fluks automjetesh në Morinë, 25 mijë Shqiptarë të Kosovës në mëmëdhe për të pushuar

Rruga e Kombit po përballon një fluks të madh automjetesh në këto ditë të nxehta vere. Mijëra shqiptare të Kosovës apo dhe Maqedonisë kanë zgjedhur të kalojnë pushimet në Shqipëri dhe ky fakt ka bërë që vetëm këtë të diele numri i numri i shtetasve që kanë hyrë në vendin tonë nga dogana e Morinës te arrijë në 25 mijë.

Pushuesit janë dyndur drejt bregdetit, kryesisht Durrësit dhe Shëngjinit.

Fundjava dhe temperaturat e larta ka bërë që fluksi të jetë i madh.

Ndryshe nga muaji Korrik, Gushti ka sjellë dyndje më të madhe të pushuesve.
E njëjta situatë është paraqitur edhe në plazhet e tjera të Adriatikut, ku pushuesit kanë zgjedhur ketë bregdet për të kaluar pushimet verore.

Por qarkullimi i madh është një shqetësim për shoferët që kalojnë në këtë rrugë, e cila është e dëmtuar ne disa pjese te saj.

Më konkretisht segmenti nga Morina në Kukës, pranë Uzinës ku po punohet për ndërtimin e urave paraqet problem.

Rruga e Kombit është dh në me koncesion dhe nga data 17 shtator kalimi në të do të jetë me pagesë. Ndërkohë paralelisht kompania koncesionare ka nisur punimet për të përfunduar disa investime në këtë aks, i cili është ende i papërfunduar./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fluks automjetesh në Morinë, 25 mijë Shqiptarë të Kosovës në mëmëdhe për të pushuar
Fluks automjetesh në Morinë, 25 mijë Shqiptarë të Kosovës në mëmëdhe për të pushuar
https://3.bp.blogspot.com/-enLKBgj7G84/W3CFjcSSSrI/AAAAAAAAXhI/NqAz6OLXK24MqcPDkEWFJiFXStcImZRgACLcBGAs/s640/morine-dogan.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-enLKBgj7G84/W3CFjcSSSrI/AAAAAAAAXhI/NqAz6OLXK24MqcPDkEWFJiFXStcImZRgACLcBGAs/s72-c/morine-dogan.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/fluks-automjetesh-ne-morine-25-mije.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/fluks-automjetesh-ne-morine-25-mije.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy