FOTOT/ Mrekullia në Tropojë, “gjermanët ‘idiotë’ i ruajtën pyjet, ndërsa ne të ‘zgjuarit’…”

Gjithmonë e më shumë Shiqpëria po kthehet në një destinacion turistik për të huajt. Kjo duket edhe në reportazhet e shumta që mediat prestigjoze i kushtojnë Shqipërisë, e cila ofron disa lloj turizmi.

Një prej më të pëlqyerve sigurisht është edhe ai malor ku më së shumti natyra e Luginës së Valbonës dhe Thethit janë në krye të preferencave.

Gazetari Denis Dyrnjaja, teksa shpërndan disa foto të mrekullueshme shkruan se pamje si këto duhet të ishin në gjithë vendin por ne i premë pyjet, e dëmtuam natyrën.

Postimi:

Kjo pamje në foto nuk është në Austri apo Gjermani, nuk është as në Spanjë, Skoci, Zvicër apo Suedi, por është në Shqipëri.

Është thjeshtë një mrekulli.

Kjo mrekulli quhet Curraj i Epërm, një pikëtakim me Thethin dhe Valbonën.

Kështu duhej të ishte 80 % e Shqipërisë, sikurse është 80 % e Bavarisë.

Por gjermanët “idiotë” i ruajtën pyjet, ndërsa ne të “zgjuarit” i zhdukëm.

Çuam beton edhe në Valbonë, masakruam pyje e lumenj.

Pasi shtruam gjithçka poshtë me beton, tani kemi filluar te veshim edhe qiellin me beton, në vend që ta mbanim stolisur me pisha, ah, bredh, frashër e lis.

Curraj i Epërm kaq madhështor, kaq i bukur dhe kaq jetësor.

Si një pikë uji e freskët në shkretëtirën më të re të betonizuar në Europë, me emrin Shqipëri./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: FOTOT/ Mrekullia në Tropojë, “gjermanët ‘idiotë’ i ruajtën pyjet, ndërsa ne të ‘zgjuarit’…”
FOTOT/ Mrekullia në Tropojë, “gjermanët ‘idiotë’ i ruajtën pyjet, ndërsa ne të ‘zgjuarit’…”
https://3.bp.blogspot.com/-bPfXAKI-n3Y/W2yWbrX1pYI/AAAAAAAAXYU/Dx5yvMhnJa4d3ZMu8HH69U2xWBc8Q4kbACLcBGAs/s640/curraj-5.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-bPfXAKI-n3Y/W2yWbrX1pYI/AAAAAAAAXYU/Dx5yvMhnJa4d3ZMu8HH69U2xWBc8Q4kbACLcBGAs/s72-c/curraj-5.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/fotot-mrekullia-ne-tropoje-gjermanet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/fotot-mrekullia-ne-tropoje-gjermanet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy