Inteligjenca amerikane paralajmëron Majkon: Të rrezikohet jeta, shto sigurinë

Ministri i Diasporës Pandeli Majko ka konfirmuar për rrjetin televiziv amerikan “Fox News”, se zyrtarë të SHBA i kanë thënë që të rrisë sigurinë e tij.

Inteligjenca amerikane ka marrë informacione për një kërcënim ndaj ministrit Majko. Në prononcimin e tij për Fox News, Majko tha se nuk ka frikë nga asgjë.

Një zyrtar i lartë amerikane i antiterrorizmit, i konfirmoi rrjetit televiziv se në fillim të këtij viti autoritetet shqiptare arrestuan dy shtetas iranianë për terrorizëm.

Një muaj më parë, autoritetet e BE deklaruan se ndaluan një sulm terrorist në një vend të Bashkimit Europian, të organizuar nga shërbimi sekret iranian.

Arrestimet e atentatorëve të dyshuar u bënë në Vjenë. Mes të ndaluarve ishte dhe një diplomat i ambasadës së Iranit.

Sulmi ishte planifikuar të kryhej në takimin e opozitës iraniane në Paris. Pjesë e këtij takimi ishte dhe Pandeli Majko dhe politikanë të tjerë të SHBA dhe BE që mbështesin ndryshimin e regjimit politik aktual në Iran.

Sipas zyrtarëve amerikanë, regjimi i Iranit ka shtuar prezencën e saj në Evropë si dhe ka rritur numrin e operacioneve terroriste kundër disidentëve.

Lajmin e plotë të Fox News e lexoni KETU/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Inteligjenca amerikane paralajmëron Majkon: Të rrezikohet jeta, shto sigurinë
Inteligjenca amerikane paralajmëron Majkon: Të rrezikohet jeta, shto sigurinë
https://3.bp.blogspot.com/-bpYyA26PCTc/W23qjAxN96I/AAAAAAAAXaI/qig6828jsHg7N-J9uC2RSzuQVt6Izw6RACLcBGAs/s640/21150993_10212065872815506_1724752817_n-1-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-bpYyA26PCTc/W23qjAxN96I/AAAAAAAAXaI/qig6828jsHg7N-J9uC2RSzuQVt6Izw6RACLcBGAs/s72-c/21150993_10212065872815506_1724752817_n-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/inteligjenca-amerikane-paralajmeron.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/inteligjenca-amerikane-paralajmeron.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy