Kostumi Çam Dhe Shqiponja ‘Pushton’ Japoninë, Arsyeja: Dhëndëri Fierak (Fotot)


Një çift shqiptaro-japonez kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me një dasëm në Tokio të Japonisë. Kështu, fieraku Arbër Demo dhe japonezja Mana Aoki janë martuar në një ceremoni dasme në kryeqytetin japonez.

Miku i çiftit, Micky Haxhislami ka shpërndarë fotografi shumë të veçanta, të cilat jo vetëm sjellin atmosferën e bukur nga hoteli ku është zhvilluar ceremonia, por pas çiftit të sapo kurorëzuar duken dasmorët, më së shumti nga ana e nuses, të cilët formojnë të gjithë simbolin e shqiponjës me duar, ndërkohë që çifti sipas traditës ka veshur edhe kostumin popullor të trevës që përfaqson dhëndërri, atë të çamërisë.

Mesa duket simboli i famshëm që identifikon Shqipërinë ka ‘fluturuar’ deri në Japoninë e largët, duke na mbushur me atdhetarizëm.

Ndër momentet e këndshme të dasmës veçohet veshja e çiftit me kostumet kombëtare shqiptare./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kostumi Çam Dhe Shqiponja ‘Pushton’ Japoninë, Arsyeja: Dhëndëri Fierak (Fotot)
Kostumi Çam Dhe Shqiponja ‘Pushton’ Japoninë, Arsyeja: Dhëndëri Fierak (Fotot)
https://4.bp.blogspot.com/-aM0iSdgc0JE/W30fz3_G1wI/AAAAAAAAXpQ/5EZFHLg0PXs1fj2fuWw9OYE_gW_OjtrTQCLcBGAs/s640/38776787_314851395743707_5861807795493404672_n.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-aM0iSdgc0JE/W30fz3_G1wI/AAAAAAAAXpQ/5EZFHLg0PXs1fj2fuWw9OYE_gW_OjtrTQCLcBGAs/s72-c/38776787_314851395743707_5861807795493404672_n.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/kostumi-cam-dhe-shqiponja-pushton.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/kostumi-cam-dhe-shqiponja-pushton.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy