Kush kërkon t’i vërë zjarrin Shqipërisë?

Nga Bedri IslamiZjarr në Kukës. I qëllimshëm.

Zjarr në pyllin e Semanit. I qëllimshëm. Në pak çaste shkretohen 2 hektarë pyll e pisha dhe pemë të tjera, disa shekullore.

Zjarr në një kopsht fëmijësh në Tiranë. I qëllimshëm.

Zjarr në një kopsht tjetër, po në Tiranë. I qëllimshëm.

Kush kërkon t’i vërë zjarrin Shqipërisë?

Kush janë zjarrvënësit?

Është lajmëruar shpesh herë se shtatori i këtij viti do të jetë një muaj i nxehtë, përmes së cilit opozita do të përmbysë qeverinë!

Nëse jeni të zotë, përmbyseni, por mos digjni gjithë vendin!

Reagimi i opozitës, pas çdo zjarri, duke akuzuar qeverinë se nuk mbron dot as kopështet, as pyjet, as rrugët, nuk është ogurmirë.

Një herë keni ardhur në pushtet, në vitin 1992 , përmes zjarreve.

Dikur është përdorur tritoli për të hedhur në erë shtyllat e tensionit të lartë. Njëri , nga njerëzit më të afërt të ish presidentit dhe ish kryeministrit, ka dëshmuar se kështu është vepruar për të ardhur në pushtet.

Edhe një herë: nëse keni forcë, nëse keni mendje, nëse jeni të zotë, jo vetëm për të vrarë dhe për të hedhur në erë në fabrikën e vdekjes gërdecare, përmbyseni qeverinë. Zjarret, nëse janë pjesë e juaja, ndaloni!

Nuk ju kanë faj pyjet se jeni kaq mendjeshkurtër?

Nuk ju kanë fëmijët e kopshteve që arsyetoni kaq foshnjërisht!

Historia nuk përsëritet dy herë!DITA/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kush kërkon t’i vërë zjarrin Shqipërisë?
Kush kërkon t’i vërë zjarrin Shqipërisë?
https://1.bp.blogspot.com/-rqxmneThnt8/W38hfBhquqI/AAAAAAAAXsU/tJ21p-LeF8w4x6WIHcWPsoEx6JeL8eeCwCLcBGAs/s640/3-8-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-rqxmneThnt8/W38hfBhquqI/AAAAAAAAXsU/tJ21p-LeF8w4x6WIHcWPsoEx6JeL8eeCwCLcBGAs/s72-c/3-8-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/kush-kerkon-ti-vere-zjarrin-shqiperise.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/kush-kerkon-ti-vere-zjarrin-shqiperise.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy