“Mos u skandalizoni kur vriteni për një ngritje vetulle, po e gatuajmë vetë këtë çorbë”

Ka ngjallur jo pak debati sondazhi i publikuar dje nga Monitor, ku thuhej se 1 milion shqiptarë mbi 25 vjeç nuk kishin lexuar asnjë libër vitin e shkuar.
Një ndër personazhet që ka reaguar është edhe moderatori Turjan Hyska, i cili në fakt shprehet i revoltuar dhe gishtin e drejton edhe tek mediat duke thënë se “kjo është çorbë e gatuar nga promovimi i modeleve të shëmtuara.”
Në statuset e tij në Instastory, Turjan Hyska shkruan:
Libri është në ditën e tij më të keqe. Dija është e vetmja rrugë për një shoqëri të emancipuar. Ne si shoqëri po ndërtojmë analfabetë krenarë përditë dhe kjo është një minë me sahat që shumë shpejt do shpërthejë.
Mos u skandalizoni kur dëgjoni për luftë me sëpata, kallashë apo antitanke! Mos u skandalizoni kur vriten për një ngritje vetulle! Mos u skandalizoni kur rrihen nga burrat e nuk thonë asnjë llaf.
Mos u skandalizoni pse e shohim të ardhmen tek 1, X, 2! Mos u skandalizoni kur s’dinë të shkruajnë as emrin! Mos u skandalizoni kur i mbushim hundët me kokainë që 15 vjeç!
Mos u skandalizoni që të gjithë kanë model një me Lamborgini, doktor shkencash në Medellin të Kolumbisë! Mos u skandalizoni që pothuajse nuk do kemi më një rini të që do muzikën e bukur, sportin, zanatin apo familjen!  Çorbën po e gatuajmë vet duke promovuar modele të shëmtuara.
Politika, shoqeria civile, media por mbi te gjitha familja kane deshtuar ne menyre spektakolare per te ndertuar nje shoqeri qe lexon, meson, nderton!”/ZgjohuShqiptar.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Mos u skandalizoni kur vriteni për një ngritje vetulle, po e gatuajmë vetë këtë çorbë”
“Mos u skandalizoni kur vriteni për një ngritje vetulle, po e gatuajmë vetë këtë çorbë”
https://2.bp.blogspot.com/-hWNUicBcV7A/W33JmllGtzI/AAAAAAAAXqc/Wus_h-tvlhAh1Km9WNvFvJGqC8HglwWegCLcBGAs/s640/10371997_10152409986564719_8823017275459193483_n-1.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-hWNUicBcV7A/W33JmllGtzI/AAAAAAAAXqc/Wus_h-tvlhAh1Km9WNvFvJGqC8HglwWegCLcBGAs/s72-c/10371997_10152409986564719_8823017275459193483_n-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/mos-u-skandalizoni-kur-vriteni-per-nje.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/mos-u-skandalizoni-kur-vriteni-per-nje.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy