"Përbuzje" dhe "tortura" për shiptarët, pritje të gjata e anulim fluturimesh në aeroport

Performanca e kompanive ajrore që operojnë në aeroportin “Nënë Tereza” është parë mjaft e dobët në muajin korrik.

Në këtë muaj janë shënuar 39 raste kur kompanitë ajrore kanë shkaktuar vonesa nga dy deri në dhjetë orë në fluturimet e parashikuara, si dhe janë regjistruar 13 anulime.

Autoriteti i Aviacionit Civil ka publikuar shifra përmes së cilave ka evidentuar se, linjat ajrore me Italinë mbajnë rekord në spostimin e orareve.

Po sipas tij, këto kompani ajrore i argumentojnë vonesat e shkaktuara duke thënë se kanë probleme operacionale.

Në këtë situatë është hasur edhe rritje në numrin e pasagjerëve të cilët kërkojnë të dëmshpërblehen.

Në bazë të rregullores europiane, kompensimi për 3 orë vonesë të fluturimit është 250 euro.

Për shkak edhe të fluksit të madh që shënohet gjatë sezonit veror, vonesat në fluturime ndodhin në mbarë botën, por në Shqipëri, kompanitë ajrore italiane janë kthyer në burim stresi për pasagjerët shqiptarë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: "Përbuzje" dhe "tortura" për shiptarët, pritje të gjata e anulim fluturimesh në aeroport
"Përbuzje" dhe "tortura" për shiptarët, pritje të gjata e anulim fluturimesh në aeroport
https://2.bp.blogspot.com/-a9daoFMnQC0/W3BotZXmTOI/AAAAAAAAXfo/vBvESJCIIoYJPwnkytXzXKtA2oqgKBLkQCLcBGAs/s640/turiste-aeroporti-nene-tereza-765x383-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-a9daoFMnQC0/W3BotZXmTOI/AAAAAAAAXfo/vBvESJCIIoYJPwnkytXzXKtA2oqgKBLkQCLcBGAs/s72-c/turiste-aeroporti-nene-tereza-765x383-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/perbuzje-dhe-tortura-per-shiptaret.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/perbuzje-dhe-tortura-per-shiptaret.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy