Rana e Hedhur, plazhe të pastra dhe kurative

Është një plazh me vlera kurative për shkak të pastërtisë së rërës dhe ambientit. Turizmi mbetet prioritet për Bashkinë e Lezhës dhe këtë verë bregdeti është çdo ditë e më i pastër.

Drejtoria e shërbimeve publike të Lezhës po vijon çdo ditë punën për pastrimin e plazhit publik te Rana e Hedhur.

Rana e Hedhur ndodhet fare pranë qytetit të Shëngjinit, në veriperëndim të portit detar, shkruan “ATSH”.

Vendësit e quajnë kështu, sepse rrymat detare dhe era e kanë grumbulluar rërën në këtë gji të vogël detar në formë xhepi.

E veçanta është se ky grumbull rëre është i pastër dhe i veçuar nga plazhi i madh dhe është një plazh shkëmbor, përcjell albinfo.ch.

Ky plazh i vogël ka një shtrirje rreth 500 metra i gjatë dhe rreth 100 metra i gjerë.

Është një plazh me vlera kurative për shkak të pastërtisë së rërës dhe ambientit. Pushues të shumtë vendës dhe të huaj preferojnë të pushojnë aty.

Rruga që të çon drejt Rërës së hedhur është e kalueshme, falë edhe bizneseve që kanë aktivitetin e tyre në këtë zonë.
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rana e Hedhur, plazhe të pastra dhe kurative
Rana e Hedhur, plazhe të pastra dhe kurative
https://3.bp.blogspot.com/-fXbtFFi5lnc/W4BxHfG1rJI/AAAAAAAAXxI/Qp-HhvpuzPc3FlYk5PRxE2FNQgt_sC-XgCLcBGAs/s640/1-1-6-696x522.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-fXbtFFi5lnc/W4BxHfG1rJI/AAAAAAAAXxI/Qp-HhvpuzPc3FlYk5PRxE2FNQgt_sC-XgCLcBGAs/s72-c/1-1-6-696x522.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/rana-e-hedhur-plazhe-te-pastra-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/rana-e-hedhur-plazhe-te-pastra-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy