Serbi Vulin provokon: Të forcojmë ushtrinë që të shkojmë në Pejë dhe Gjakovë

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë cigani Aleksandar Vulin, tha sot se Serbia po sheh nevojën e futjes së shërbimit të detyrueshëm ushtarak në Serbi.

Në qoftë se Suedia kthen detyrimin e shërbimit ushtarak dhe nëse një Gjermani e madhe po shqyrton rikthimin e shërbimit të detyrueshëm ushtarak, pse Serbia nuk duhet të bëjë të njëjtë gjë, Serbia nuk është një vend neutral dhe duhet të jetë mjaft e fortë për t’iu përgjigjur çdo kërcënimi, thotë Vulin.

“Mënyra më e mirë për të shpëtuar paqen është se ju keni një ushtri të fortë dhe kur ju tregoni se e gjithë shoqëria është e gatshme të mbrojë tokën e saj, nuk ka gjasa që dikush do t’ju sulmojë”, tha Vulin.

Ne nuk mund të shkojmë në Pejë dhe Gjakovë, nëse nuk do të kemi një ushtri të fortë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Serbi Vulin provokon: Të forcojmë ushtrinë që të shkojmë në Pejë dhe Gjakovë
Serbi Vulin provokon: Të forcojmë ushtrinë që të shkojmë në Pejë dhe Gjakovë
https://1.bp.blogspot.com/-EilBkYOiZEc/W4BzZByLMUI/AAAAAAAAXyI/O02cbpDemKENgrBrYKZ3i0NE91pULVRDACLcBGAs/s640/vulin-696x385.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-EilBkYOiZEc/W4BzZByLMUI/AAAAAAAAXyI/O02cbpDemKENgrBrYKZ3i0NE91pULVRDACLcBGAs/s72-c/vulin-696x385.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/serbi-vulin-provokon-te-forcojme.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/serbi-vulin-provokon-te-forcojme.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy