“Të gjithë do humbim nga pak”, Vuçiç flet për marrëveshjen me shqiptarët

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç e sheh aktualisht shumë të largët marrëveshjen për zgjidhjen e çështjes së Kosovës.

“Është shumë e vështirë të arrijmë ndonjë marrëveshje. Nuk jemi as pranë, e as nuk ka ndonjë marrëveshje. Jemi shumë larg zgjidhjes”, tha Vuçiç.

Duke folur para gazetarëve në Beograd, Vuçiç iu përgjigj pyetjeve edhe për takimin që përfaqësuesit e luginës së Preshevës, patën në Tiranë me ministrin e jashtëm Ditmir Bushati. Për propozimin për bashkimin e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanovcit për t’u bashkuar me Kosovën, Vuçiç jep një përgjigje të hapur për komente.

” Të presim rezultatet për të parë se kush do ta marrë atë dhe kush do ta humbë. Në një marrëveshje eventuale me shqiptarët duhet të dimë se të gjithë kemi pak për të humbur”, vijoi ai.

Të enjten, kreu i shtetit serb tha se më 8 shtator kur parashikohet të vizitojë serbët e veriut të Kosovës, do t’u mbajë atyre atë që ai e quajti fjalimin më të rëndësishëm të jetës së tij, ku do të propozojnë edhe variantin e tij të zgjidhjes së çështjes së Kosovës.

o.j/dita/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Të gjithë do humbim nga pak”, Vuçiç flet për marrëveshjen me shqiptarët
“Të gjithë do humbim nga pak”, Vuçiç flet për marrëveshjen me shqiptarët
https://4.bp.blogspot.com/-EwPFTEWQszY/W4B1lXHvckI/AAAAAAAAXzI/i2YsgTP5IHsU_Oo0aIot6PQW_KC-4pDhgCLcBGAs/s640/vucicbsd-933x445-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-EwPFTEWQszY/W4B1lXHvckI/AAAAAAAAXzI/i2YsgTP5IHsU_Oo0aIot6PQW_KC-4pDhgCLcBGAs/s72-c/vucicbsd-933x445-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/te-gjithe-do-humbim-nga-pak-vucic-flet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/te-gjithe-do-humbim-nga-pak-vucic-flet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy