Tetë viktima për një pulë

Klaudia Malaj/ Bilanci tragjik në Selenicë të Vlorës pasditen e 10 gushtit përfundoi me tetë viktima. Tre kurora dhe dy fëmijë të vegjël ranë pre e plumbave nga shpirti i lig dhe dora mizore e 24 vjeçarit nga Vlora.

Edhe pse një tragjedi e vërtetë, duket se rrethanat e ngjarjes janë zbardhur shumë shpejt. E gjitha vërtitet rreth frazës “hajdut, më vodhe pulat”.

Rëndom të themi, por shpendët janë një nga burimet e sjelljes së të ardhurave në shtëpi. Dhe po të mendosh që 5 persona nga 8 të vrarët merrnin ndihmë sociale nga Bashkia e Selenicës, pikërisht për pamundësimin e përballimit të jetesës.

Edhe nga reagimet e policisë duket se ky ishte shkaku i tregjedisë se ndodhur.

“Nga hetimet e deri tanishme dhe nga deklarimet paraprake të shprehura prej tij, ka rezultuar se e ka kryer aktin kriminal për motive të dobëta/banale, (autori është shprehur se pjestarë nga dy familjet Zykaj e kanë akuzuar për vjedhje)”.

Siç raporton edhe policia autori i ngjarjes është shumë i qetë, pranon vrasjen, por ende duket se nuk i ka rënë inati me akuzën e hedhur drejt tij, duke e bërë përgjegjës për vjedhjen e pulave të detit.

Ende jemi në pritje të versionit zytar të policisë mbi makabritetin që ndodhi në Selenicë të Vlorës.

Nga dëshmi të ndryshme, nënvizohet se 24 vjeçari vuan nga problemet e shëndetit mendore. Nga ana tjetër nuk rezulton me kartelë mjekësore për dhënë një shpjegim më shumë rreth gjendjes së tij.

I gjithë populli është ngritur në këmbë duke kërkuar rikthimin e dënimit me vdekje. Marrjen e të gjitha armëve pa leje.

Ajo që unë do propozoja unë është që të bëhet me detyrim kontrolli mjekësor i të gjithë banorëve të Shqipërisë. (Kjo nuk është fantazi, në Britaninë e Madhe është me detyrim kontrolli mjekësor). Ka shumë të sëmurë mendor që rendin rrugëve apo shoqërohen nga prindërit sepse thonë “unë s’kam fëmijë të çmendur”. Hapja e institucioneve që t’i mbante këta persona do kushtonte shumë me e lirë se sa jetët e humbura.

Do punohet deri në zbardhjen e shkaqeve të kësaj ngjarjeje të rëndë. Por. Çfarë vlere do ketë post mortum!?/Lexo.al/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Tetë viktima për një pulë
Tetë viktima për një pulë
https://4.bp.blogspot.com/-W8xjyvf_6YU/W281iF5UT-I/AAAAAAAAXeU/9fFitLhfg9At8BsrfUYxdF2__NAhxx1fgCLcBGAs/s640/klaudia-malaj.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-W8xjyvf_6YU/W281iF5UT-I/AAAAAAAAXeU/9fFitLhfg9At8BsrfUYxdF2__NAhxx1fgCLcBGAs/s72-c/klaudia-malaj.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/tete-viktima-per-nje-pule.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/tete-viktima-per-nje-pule.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy