Trazirat e 97-ës, Berisha flet për përgjegjësitë dhe shkrirjen e PD-së

Ish-kryeministri Sali Berisha ka komentuar skandalin e firmave piramidale në vitin 1997.

Duke folur për emisionin “Komiteti”, në mediat kosovare, Berisha ka marrë përgjegjësinë për atë që ka ndodhur , ndërsa shtoi se shteti ishte i papërgatitur ndaj një fenomeni të tillë.

“Ne s’kishim mekanizmin e kontrollit të tregut financiar dhe bankar. Ishte një histeri e paimagjinueshme e njerëzve që mendonin se do bëheshin të pasur nëpërmjet një mekanizmi që nuk njihej. Unë mora përgjegjësinë që u lejuan firmat piramidale, por u thashë qytetarëve, se një borxh që nuk është marrë nuk jepet kurrë”, u shpreh Berisha.

Ndër të tjera Berisha, ka thënë se në qoftë se vërtetohen akuzat e socialistëve se PD ka vjedhur lekët e shqiptarëve, kjo parti duhet të shkrihet.

l.h/ dita/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Trazirat e 97-ës, Berisha flet për përgjegjësitë dhe shkrirjen e PD-së
Trazirat e 97-ës, Berisha flet për përgjegjësitë dhe shkrirjen e PD-së
https://1.bp.blogspot.com/-VvJ__T7Sb5A/W38g8t3nbQI/AAAAAAAAXsI/GD6AwiM3ZIMt_myq8MAcKLo-s4Sa1LT2QCLcBGAs/s640/berisha-2-compressor-2-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-VvJ__T7Sb5A/W38g8t3nbQI/AAAAAAAAXsI/GD6AwiM3ZIMt_myq8MAcKLo-s4Sa1LT2QCLcBGAs/s72-c/berisha-2-compressor-2-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/trazirat-e-97-es-berisha-flet-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/trazirat-e-97-es-berisha-flet-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy