VIDEO: Përgatitjet e fundit për “Air Albania”, fluturimet nisin në shtator

Me një postim në Facebook, Kryeministri i vendit Edi Rama ka dashur të tregojë se është në përfundim ndërtimi i një prej avionëve të linjës ‘Air Albania’.

Më parë është bërë e ditur se mjeti do të jetë një Airbus 319 dhe fillimisht do të nisë punën në linjën Stamboll-Tiranë-Stamboll brenda javës së parë të Shtatorit.

Ndërkohë që pas tij do të vihen në përdorim edhe 2 avionë të tjerë të tipit A320, që do të sjellin një rritje të standardit të fluturimeve.

Nisja e operimit të kësaj linje pritet të sjellë edhe çmime më të lira për biletat drejt Turqisë, pasi është dakordësuar ngritja e një ndërmarrjeje paralele që do të bëjë furnizimin me lëndë të parë.

Nga video duket qartë se avioni do të mbajë ngjyrat e flamurit shqiptar si dhe shqiponjën dykrenare.

Sipas një vendimi të qeverisë, 51% e aksioneve të kompanisë “Air Albania” janë shqiptare, ndërsa 49% i takojnë kompanisë turke të fluturimeve “Turkish Airline”.
o.j/dita/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO: Përgatitjet e fundit për “Air Albania”, fluturimet nisin në shtator
VIDEO: Përgatitjet e fundit për “Air Albania”, fluturimet nisin në shtator
https://4.bp.blogspot.com/-oqNkCtadeeY/W38j1que_MI/AAAAAAAAXs8/lEYuHsTBGsgWrTaOpZCA2cgBZyGFRP6dwCLcBGAs/s640/avioni_shqiptar-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-oqNkCtadeeY/W38j1que_MI/AAAAAAAAXs8/lEYuHsTBGsgWrTaOpZCA2cgBZyGFRP6dwCLcBGAs/s72-c/avioni_shqiptar-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/video-pergatitjet-e-fundit-per-air_23.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/video-pergatitjet-e-fundit-per-air_23.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy