Vuan në heshtje nga 2 sëmundje të rënda, prifti shqiptar i kishës ortodokse bën apelin prekës

At Nikolla Marku, prifti drejtues i kishës ortodokse autoqefale kombëtare shqiptare “Shën Maria”, me qendër në qytetin e Elbasanit ka bërë një apel për ndihmë.
Ai vuan prej 3 vitesh nga dy sëmundje të rënda Parkinsoni dhe hernia diskale. Duke u gjendur i pafuqishëm financiarisht për dërgimin deri në fund të misionit të kishës që ai drejton dhe përballimin e këtyre sëmundjeve, ai u është drejtuar të gjithë shqiptarëve për ndihmë.
Një aktivist i çlirimit të ndikimit të helenizmit grek në kishat ortodokse shqiptare dhe fanatik në ruajtjen e trashegimisë kulturore të popullit shqiptar, At Marku shprehet i vendosur për misionin e tij megjithëse sëmundjet kanë përparuar shumë.
Apeli prekës i priftit të Kishës ortodokse shqiptare të Elbasanit:
Jam At Nikolla Marku, prifti drejtues i kishes ortodokse autoqefale kombetare shqiptare me qender ne qytetin Elbasan.
Gjithe aktiviteti jone ne kishen Shen Maria eshte zhvilluar dhe vazhdon te zhvillohet ne dy pika kryesore duke pasur per baze gjithmone ceshtjen kombetare shqiptare.
Kisha daton ne vitin 1486.
1- te udheheqim kishen orthodokse shqiptare me klerik shqiptar dhe jo me klerike te huaj.
2-per ta çliruar nga helenizmi greko orthodoks kishen orthodokse shqiptare dhe te shpallet boterisht kisha indipendente ortodokse shqiptare.
Gjate ketyre 25 viteve kam punuar dhe vazhdoj te punoj me kembengulje seriozitet dhe dinjitet per ta ruajtur kete institucion nga ndikimet e huaja dhe per fuqizimin dhe ruajtjen e trashegimise kulturore te popullit tone shqiptar.
Por nga ana tjeter jam i semure rende keto 3 vitet e fundit dhe vuaj nga nje semundje e cila po me mundon shume, dignoza Parkinson bashke me hernien diskale.
I detyruar nga kjo situate e tille, i drejtohem vellezerve dhe motrave shqiptare ne te gjithe boten te mundesojne qe te me ndihmojne financiarisht per tu kuruar ne nje nga klinikat e specializuara ne Europe, pasi semundja ka perparuar shume.
Familja ime nuk eshte ne gjendje ta beje kete financim.
Kur te behet e mundur kjo gje familja ime do te vazhdoje te ju informoje se ku do me cojne, duke ju treguar cdo kurim qe do marr.
Zoti ju bekofte juve dhe gjithe shqiptaret kudo ku ndodhen.
Amin!
Llogaria bankare :
Intesa Sanpaolo bank, Elbasan, Albania
AL43208310370000074225135102
(ne euro )
SWIFT code : USALALTR
contact bank: 00355-42 276 222
00355-69 208 0903
At Nikolla Marku contact : +355682533097.
Daughter contact : +16479752352
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuan në heshtje nga 2 sëmundje të rënda, prifti shqiptar i kishës ortodokse bën apelin prekës
Vuan në heshtje nga 2 sëmundje të rënda, prifti shqiptar i kishës ortodokse bën apelin prekës
https://1.bp.blogspot.com/-4PBi5BRSiQY/W4b_gPEOqDI/AAAAAAAAX3Q/XFt3iT09Vh8E1osm5zq8KgeM3bBvv17sgCLcBGAs/s640/at-640x427.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-4PBi5BRSiQY/W4b_gPEOqDI/AAAAAAAAX3Q/XFt3iT09Vh8E1osm5zq8KgeM3bBvv17sgCLcBGAs/s72-c/at-640x427.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/vuan-ne-heshtje-nga-2-semundje-te-renda.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/vuan-ne-heshtje-nga-2-semundje-te-renda.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy