Vuçiç: Në Kosovë do mbaj fjalimin më të rëndësishëm të jetës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka thënë sot se ai do të mbajë një nga fjalimet e tij më të rëndësishme në Kosovë.

Vuçiç është shprehur se qëndrimi i tij është i vërtetë dhe serioz, pasi synon të ardhmen dhe jo duartrokritjet.

Ai ka bërë me dije se do të vizitojë Kosovën më 8 shtator, dhe se do të jetë në Zubin Potok për një ditë të tërë.

“Kam shumë sugjerime se çka duhet të vizitoj. Kam thirrje dhe do të doja të vizitoja një milion vende, por kjo nuk është e mundur. Ne i kushtuam vëmendje të veçantë adresës qendrore dhe vendosëm që ta mbajmë atë në Zubin Potok.

Ashtu si dy vjet më parë, ishte e rëndësishme kur fola rreth nevojës për reforma. Në një kohë shumë të shkurtër rezultatet do të shihen në ushtri, polici, arsim dhe shëndetësi”, ka thënë Vuçiç.

Presidenti serb megjithatë ka theksuar se Serbia është larg një zgjidhjeje për Kosovën. Ai ka përsëritur se do ta ofrojë propozimin e tij për zgjidhjen e çështjes së Kosovës, por që fjalën përfundimtare do ta kenë qytetarët, të cilët për këtë do të deklarohen në referendum.

s.a/dita/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç: Në Kosovë do mbaj fjalimin më të rëndësishëm të jetës
Vuçiç: Në Kosovë do mbaj fjalimin më të rëndësishëm të jetës
https://3.bp.blogspot.com/-DfLbtFly944/W38iHGZ17JI/AAAAAAAAXsc/uaLFhVR1QBoxJoau3HbX3qFV6TP18Vn8wCLcBGAs/s640/61425788-aleksandar-vucic-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-DfLbtFly944/W38iHGZ17JI/AAAAAAAAXsc/uaLFhVR1QBoxJoau3HbX3qFV6TP18Vn8wCLcBGAs/s72-c/61425788-aleksandar-vucic-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/vucic-ne-kosove-do-mbaj-fjalimin-me-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/08/vucic-ne-kosove-do-mbaj-fjalimin-me-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy