Ankorohet në Durrës me 700 turistë kroçeira “Seven seas vojager”

Sezoni turistik në javën e parë të muajit shtator ka sjellë këtë të diel në Portin e Durrësit kroçierën “Seven seas vojager” me flamur nga Bahamasi, që ka 694 pasagjerë turistë amerikanë dhe kanadez.

Prefekt i Durrësit, Roland Nasto tha për Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH), se qyteti i Durrësit është mbushur sot me turistët që kanë mbërritur me kroçierën “Seven seas vojager”. Në grupe të ndryshme ata po vizitojnë vendet historike dhe qytetin antik bregdetar të Durrësit, ndërsa disa gupe të tjera janë nisur për të vizituar qytetin e Krujës.

Kroçiera “Seven seas vojager” është e gjatë 208 metër e gjerë 28.8 metër dhe lartësi rreth 56 metër. Ajo ka një ekuipazh prej 462 personash në bordin e saj.

Ajo niset nga porti i Durrësit sot në orën 18:00.

Nasto tha se, në Portin e Durrësit këtë sezon turistik kane ardhur disa kroçiera me turistë të shumtë që kanë vizituar qytetin e Durrësit, trend i cili po vazhdon akoma edhe gjatë këtij fillim muaji shtator./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,12492,Camëri,151,Editorial,2768,Ekonomi,795,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,86,Histori,1948,Iliridë,412,Kosovë,3842,Kulture,1013,Luginë,84,Moti,2,Politik,2496,Reportazh,208,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,596,Video,718,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ankorohet në Durrës me 700 turistë kroçeira “Seven seas vojager”
Ankorohet në Durrës me 700 turistë kroçeira “Seven seas vojager”
https://4.bp.blogspot.com/-hiU1sZ0aNbs/W5YmOirEGYI/AAAAAAAAYMo/0UI2O2kXR8gF5-Xumxg4ZQ5TENtiUn1ogCLcBGAs/s640/88d1c331-9763-4a7e-a006-4e3dfab35c56-1-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-hiU1sZ0aNbs/W5YmOirEGYI/AAAAAAAAYMo/0UI2O2kXR8gF5-Xumxg4ZQ5TENtiUn1ogCLcBGAs/s72-c/88d1c331-9763-4a7e-a006-4e3dfab35c56-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ankorohet-ne-durres-me-700-turiste.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ankorohet-ne-durres-me-700-turiste.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy