Baza e NATO-s në Kuçovë jo rastësore, Shqipëria faktor në Rajon

Krijimi i bazës ajrore të NATO-s në Kuçovë, si e vetmja bazë e Aleancës në Ballkanin Perëndimor, dëshmon seriozitetin dhe rolin e shqiptarëve si faktor stabiliteti për paqen dhe sigurinë në rajon.

Kështu deklaroi sot, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, e cila vlerësoi stërvitjen shumëpalëshe Albanian Lion 2018, ndërsa theksoi rolin e Shqipërisë në Aleancë.

“Ne do të vazhdojmë të përmbushim detyrimet tona ndaj NATO-s, ku Shqipëria mbetet vend me kontribute të qenësishme. Ne mbështesim të gjitha iniciativat e Aleancës dhe tashmë pas 9 vitesh anëtarësim në NATO, vendi ynë është transformuar në një vend që po kontribuon në Aleancë”, shtoi Xhaçka.

Modernizimi i bazës së Kuçovës, sipas saj, është konfirmim i rolit dhe përgjegjësisë që dëshmon Shqipëria për sigurinë në rajon.

“Kuçova nuk është zgjedhje rastësore, por vjen pas seriozitet dhe rolit të shqiptarëve si faktor stabiliteti për paqen në rajon”, tha ministrja e Mbrojtjes.

Xhaçka përshëndeti 1200 ushtarakët e përfshirë në këtë stërvitje, të cilët janë nga Britania e Madhe, Kroacia, Kosova, Shqipëria dhe Sllovenia./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Baza e NATO-s në Kuçovë jo rastësore, Shqipëria faktor në Rajon
Baza e NATO-s në Kuçovë jo rastësore, Shqipëria faktor në Rajon
https://1.bp.blogspot.com/-B4agslaP980/W6pihymFH6I/AAAAAAAAYxs/2X0ErT0xPn4jNlpoHKuifHFx0EIU5sqswCLcBGAs/s640/Albanian-Lion.-ATSH-foto-Florian-Abazi-33.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-B4agslaP980/W6pihymFH6I/AAAAAAAAYxs/2X0ErT0xPn4jNlpoHKuifHFx0EIU5sqswCLcBGAs/s72-c/Albanian-Lion.-ATSH-foto-Florian-Abazi-33.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/baza-e-nato-s-ne-kucove-jo-rastesore.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/baza-e-nato-s-ne-kucove-jo-rastesore.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy