Berisha: Vucic është një Milloshevic dhe Cubrilovic, hetim për vizitën e tij në Kosovë nga ndërkombëtarët

Ish-kryeministri i Shqipërisë ka folur pas takimit me kryeparlamentarin Kadri Veseli dhe zëvendëskryeministrin Fatmir Limaj, duke thënë se integriteti territorial i Kosovës dhe sovraniteti është dhe nuk mund të jetë në asnjë lloj rrethane çështje diskutimi në Bruksel.

Berisha e ka quajtur vizitën e Vucicit si të dikurshme të Millshovecit, sipas tij ai erdhi me dy flamuj në Kosovës, me atë të Millshovicit dhe Cubrilovicit.

Vucici erdhi me dy flamuj në Kosovë, me flamurin e Serbisë të Madhe të Milloshevicit dhe erdhi me flamurin e doktrinës të Vaso Cubrilovic, i cili në çdo takim dhe mbledhje fliste vetëm për demogradi dhe pyeste sa shqiptarë janë, sikur janë alienë shqiptarë dhe jo banorë mijëra vjeçarë në trojet e tyre”, tha Berisha, shkruan gazetametro.net.

Berisha i ka bërë thirrje komunitetit ndërkombëtar që të shikoj vizitën e Vucicit në Kosovë, sipas tij presidenti serb është një Milloshevic dhe Cubrilovic.

Po ashtu ai ka thënë se askush nuk ka të drejt ligjore as kombëtare as ndërkombëtare të hap çështjen e kufijve të Kosovës, shkruan gazetametro.net.

Pretendimet e Beogradit për të krijuar ‘Republika Srpska’ në Kosovë, Berisha i ka quajtur si mekanizëm të shpifur e cila ka për qëllim destabilizimin e vendit.

“Integriteti territorial i Kosovës dhe sovraniteti i saj nuk mund të jenë në asnjë lloj rrethane temë diskutimi mes dy vendeve, nuk mund ta hap këtë temë askush në dialog, askush nuk ka të drejt ligjore as kombëtare dhe as ndërkombëtare të hap diskutim për çështjen e kufijve të Kosovës dhe integritetit territorial të Kosovës, si kundër personalisht denoncoj me forcën më të madhe përpjekjet e Beogradit për të krijuar të ngjashme me Republikën Srpska në Kosovë dhe kjo është një mekanizëm i shpifur dhe stisur i Beogradit për destabilizim dhe për të realizuar atë që nuk mund ta bëj me territore tani me mekanizma të tjera Serbinë e madhe”, tha Berisha.

“Thirrja ime më vëllazrore për partitë politike është të ulen së bashku dhe të votojnë në paralemnt dokumentin, korinzen e këtij diskutimi, dhe ta krijojnë delegacionin e përbashkët, por votimin në parlament, Kosova e meriton sakrificën e jashtëzakonshme të gjitha partite politike që kanë bërë, meritojnë tani që të votojnë së bashku një kuadër ligjor i cili të mos kundërshtohet nga askush më’, tha Berisha./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Berisha: Vucic është një Milloshevic dhe Cubrilovic, hetim për vizitën e tij në Kosovë nga ndërkombëtarët
Berisha: Vucic është një Milloshevic dhe Cubrilovic, hetim për vizitën e tij në Kosovë nga ndërkombëtarët
https://3.bp.blogspot.com/-_Y4CZ_HrLFI/W5p5HCDGldI/AAAAAAAAYYM/MBLsGrcy7sIZjf2AqKYr67MtO2Cev0LMgCLcBGAs/s640/Screenshot_160-640x386.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-_Y4CZ_HrLFI/W5p5HCDGldI/AAAAAAAAYYM/MBLsGrcy7sIZjf2AqKYr67MtO2Cev0LMgCLcBGAs/s72-c/Screenshot_160-640x386.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/berisha-vucic-eshte-nje-milloshevic-dhe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/berisha-vucic-eshte-nje-milloshevic-dhe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy