Daily Mail: Tirana në 10 vendet që duhen vizituar

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana, është listuar në një artikull të britanikes ‘Daily Mail’, si një nga 10 vendet për tu vizituar.

Sipas Daily Mail, Tirana është një nga ato qytete jashtë rrethit të zakonshëm të vendeve që ja vlen për tu vizituar, si dhe një destinacion ku fluturimi nuk do të ketë kosto shumë të larta.

Bazuar në renditjen, e të përditshmes britanike, Tirana është në vendin e 7-të, duke lënë pas disa prej vendeve si Bari në rajonin e Puglias në Itali, Bourgas në Bullgari, dhe atë të Izmirit në Turqi.


Ndër vendet e para qëndrojnë:

Dole, një qyteti vogël francez,

Kosice, qyteti i dytë pas Bratislavës në sllovaki,

Aarhus, tjetër qytet në Danimarkë,

Varshava, kryeqyteti i Polonisë

Rovaniemi në Finlandë,

si dhe,- Lviv në Ukrainë.


Në përshkrimin për Tiranën, Daily Mail, shkruan:

“Ndoshta një destinacion i pazakonshëm për një pushim fundjave, kryeqyteti i Shqipërisë i përshtatet atyre me dell aventuresk. Krahas vizitimit të muzeut historik dhe xhiros me tur përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” me ndërtesat e tij të epokës komuniste, rekomandohet edhe një udhëtim në Bunkart. Ky është një muze arti bashkëkohor dhe historie moderne i ndodhur brenda një ish bunkeri. Në sheshin “Skënderbej” do të gjeni edhe pallatin e Operas”. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10419,Camëri,133,Editorial,2355,Ekonomi,609,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1688,Iliridë,332,Kosovë,3078,Kulture,821,Luginë,71,Moti,2,Politik,2097,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,538,Video,620,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Daily Mail: Tirana në 10 vendet që duhen vizituar
Daily Mail: Tirana në 10 vendet që duhen vizituar
https://4.bp.blogspot.com/-dmbDIOr3JG8/W5bH3q1SA9I/AAAAAAAAYPo/AHANcXykR6EahmKtgBzmYdF1J1XF36NsACLcBGAs/s640/Screenshot_62-640x373.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-dmbDIOr3JG8/W5bH3q1SA9I/AAAAAAAAYPo/AHANcXykR6EahmKtgBzmYdF1J1XF36NsACLcBGAs/s72-c/Screenshot_62-640x373.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/daily-mail-tirana-ne-10-vendet-qe-duhen_10.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/daily-mail-tirana-ne-10-vendet-qe-duhen_10.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy