Deklarata e Vuçiç në Kosovë, presidentja kroate: Po flet për veten

Gjatë vizitës në Kosovë, presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, ka lartësuar figurën e kriminelit, kasapit të Ballkanit, Sllododan Millosheviç.

Ai ka vazhduar të përdorë retorikën nacionaliste duke thënë se Serbia do t’i mbrojë serbët në Kosovë, ndërsa ka thënë se në të kaluarën serbët kanë vdekur për Kninin, për Sarajevën e për Prishtinën.

E pas deklaratave të Vuçiçit, ka reaguar presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç.

“Flamuri kroat është valëvitur në Knin dhe para se të flasë Vuçiç dhe flamuj blu do të jenë edhe në të ardhmen”, deklaroi presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç për DNEVNIK.hr, duke komentuar deklaratat e presidentit serb, Aleksandër Vuçiç në Kosovë.

Më tej, ajo ka thënë se nuk do ta lejojë Vuçiçin që të përzihet dhe të përcaktonte agjendën politike në Kroaci dhe se ai duhet të injorohet.

“Unë nuk do ta lë Vuçiç që të imponojë tema, as të zbresë në nivelin e atij komenti në fjalimet e tij. Ai po flet për veten”, tha presidentja kroate./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Deklarata e Vuçiç në Kosovë, presidentja kroate: Po flet për veten
Deklarata e Vuçiç në Kosovë, presidentja kroate: Po flet për veten
https://1.bp.blogspot.com/-giYQkLZlnv0/W5lOqkeluqI/AAAAAAAAYVU/wSC4ltYzn5M4jtamBnmRw8z0k7RvACGJQCLcBGAs/s640/linda-640x384-905x395.jpeg
https://1.bp.blogspot.com/-giYQkLZlnv0/W5lOqkeluqI/AAAAAAAAYVU/wSC4ltYzn5M4jtamBnmRw8z0k7RvACGJQCLcBGAs/s72-c/linda-640x384-905x395.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/deklarata-e-vucic-ne-kosove-presidentja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/deklarata-e-vucic-ne-kosove-presidentja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy