Dokumenti: Basha dhe kunati ishin bashkë edhe në zyrën anti-UÇK

Një dokument shkresor provon faktin, se në vitin 2004, Erion Isufi është emëruar funksionar, me detyrë “Asistent juridik”, pjesë e stafit të zyrës së posaçme, të Tribunalit Hetimor të krimeve të luftës në Kosovë, me qendër në Beograd-Serbi, ku drejtor ka qenë Lulzim Basha.

Pra kunati, ka qenë vartës i tij dhe dokumenti provon se në 20 vitet e fundit, pra qysh nga viti 1998 e deri sot, ai dhe Basha, kanë qenë përherë bashkë – sugjeron dokumenti i zbuluar nga portal Pamfleti.

“Siç dihet, Zyra Biografike Serbe, për hetimin e krimeve të luftës në Kosovë, ku drejtor ishte Lulzim Basha, Zv/drejtore Argita Malltezi, Sekretare Aurela Isufi (gruaja e Bashës) dhe Asistent Juridik Erion Isufi, hartonte dosje të zeza krimesh, kundër luftëtarëve e komandantëve të UÇK, në favor të Serbisë, të cilat, Beogradi i depozitonte në Gjykatën e Hagës, si provë, që kosovarët ishin vrasës të serbëve dhe jo serbët, vrasës të kosovarëve” – shkruan portali.

Me këto dosje, janë përndjekur, arrestuar, gjykuar e dënuar, 57 luftëtarë dhe komandantë të UCK, mes tyre dhe Ramush Haradinaj./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dokumenti: Basha dhe kunati ishin bashkë edhe në zyrën anti-UÇK
Dokumenti: Basha dhe kunati ishin bashkë edhe në zyrën anti-UÇK
https://2.bp.blogspot.com/-jwJC1dxozUI/W65ZuHX2vNI/AAAAAAAAY9M/j9jEtXd-tXUsJVm3Q6Td8P3ZPCUjn0kJQCLcBGAs/s640/basha-dhe-isufi-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-jwJC1dxozUI/W65ZuHX2vNI/AAAAAAAAY9M/j9jEtXd-tXUsJVm3Q6Td8P3ZPCUjn0kJQCLcBGAs/s72-c/basha-dhe-isufi-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/dokumenti-basha-dhe-kunati-ishin-bashke.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/dokumenti-basha-dhe-kunati-ishin-bashke.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy