E bën shpesh, çfarë kuptimi ka realisht shqiponja e Sergio Ramos?

E kemi parë shpesh herë, mbrojtësin e Real Madridit dhe kombëtares spanjolle,Sergio Ramosin t’i festojë me shqiponjë.

Në fakt për ne shqiptarët, ai simbol është quajtur gjithmonë si shqiponja jonë, por në fakt, e vërteta e atij festimi që bën Ramos është ndryshe nga ajo që mendohet.

Simboli që formon Ramosi, është një pëllumb që konsiderohet si pëllumbi i paqes dhe nuk ka aspak lidhje me politikën sic pretendoj UEFA, apo me ndonjë dedikim të veçantë të spanjollit.

Pra shqiptarët të mos gëzohen kot teksa shohin Ramosin duke festuar ashtu, apo të përpiqen t’i gjejnë ndonjë rrënjë shqiptare nga origjina e tij.

Gjithashtu edhe serbët të mos ndihen të provokuar…. Ramos, shiko punën ti vëlla!

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: E bën shpesh, çfarë kuptimi ka realisht shqiponja e Sergio Ramos?
E bën shpesh, çfarë kuptimi ka realisht shqiponja e Sergio Ramos?
https://1.bp.blogspot.com/-1MIzb7wXp3s/W5q2np8NlxI/AAAAAAAAYbM/5sligZwt0ggvX7y8N17bQtOWDeKs5SKIQCLcBGAs/s640/09999999999999999999999999999-1000x509-640x326.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-1MIzb7wXp3s/W5q2np8NlxI/AAAAAAAAYbM/5sligZwt0ggvX7y8N17bQtOWDeKs5SKIQCLcBGAs/s72-c/09999999999999999999999999999-1000x509-640x326.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/e-ben-shpesh-cfare-kuptimi-ka-realisht.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/e-ben-shpesh-cfare-kuptimi-ka-realisht.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy