Festoi me shqiponjë, federata angleze merr vendimin për Mustafin

Shkodran Mustafi nuk do të ndëshkohet nga Federata e Futbollit të Anglisë për golin e tij të parë në fitoren e Arsenalit 3-2 kundër Cardiffit të dielën.

Mbrojtësi shqiptar, i lindur në Gjermani, me familje shqiptare nga Maqedonia, ka festuar golin e shënuar në minutën e 11 duke bërë shqiponjën që simbolizon flamurin kombëtar shqiptar.

Mustafi e bëri këtë gjest përballë asistuesit të tij Granit Xhaka, një tjetër lojtar i Arsenalit me trashëgimi shqiptare nga Kosova.

Duke parë rregulloren e FA për deklarata dhe shenja politike në një ndeshje, Mustafi rrezikonte dënimin për festimin e tij por organizata nuk do të marrë masa kundër mbrojtësit.

Gjatë Botërorit, të dy edhe Xhaka edhe Shaqiri ishin dënuar te Zvicra për shkak se kishin bërë këtë gjest në ndeshjen kundër Serbisë në Botëror.

Pas një hulumtimi të shkurtër, FIFA e kishte dënuar Xhakën dhe Shaqirin “për sjellje jo të hijshme gjatë festimit të golit të Zvicrës kundër Serbisë”. Edhe Stephen Lichsteiner ishte dënuar për këtë festë./a.m./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Festoi me shqiponjë, federata angleze merr vendimin për Mustafin
Festoi me shqiponjë, federata angleze merr vendimin për Mustafin
https://3.bp.blogspot.com/-rsn1jHw530w/W42zu9lc-WI/AAAAAAAAYB4/e1RdgB3PMhg5alDaRu_BDvgItBGfbo8OgCLcBGAs/s640/Mustafi-feston-me-shqiponje.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-rsn1jHw530w/W42zu9lc-WI/AAAAAAAAYB4/e1RdgB3PMhg5alDaRu_BDvgItBGfbo8OgCLcBGAs/s72-c/Mustafi-feston-me-shqiponje.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/festoi-me-shqiponje-federata-angleze.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/festoi-me-shqiponje-federata-angleze.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy