Feston golin me shqiponjë; Kosovarja e kombëtares suedeze rrezikon penalizimin

Simboli ynë kombëtarë i shqiponjës dykrenare i imituar shpesh nga personazhet publik de jo vetëm, vazhdon të jetë një problem në ambientet sportive.

Pas ngjarjeve të kampionatit botëror, për mënyrën e festimit të Xhakës e Shaqirit me gjestin e shqiponjës me duar në fitoren kundër Serbisë, një tjetër gjest i ngjashëm ka bërë jehonë në botën e futbollit, këtë herë në eliminatore e kampionatit botëror për femra.

Kosovare Asllani është një futbolliste me orgjinë shqiptare që luan për përfaqësuesen e Suedisë. Asllani shënoi golin e 3-të në fitoren 3-0 përball Ukrainës që luajti Suedia mbrëmjen e djeshme dhe ka zgjedhur këtë mënyrë festimi.

Gjesti ka bërë jo pak zhrumë edhe në mediat vendase në Suedi megjithatë në një deklaratë të saj Kosovare Asllani sqaron.
“Gjesti është një shenjë falenderimi dhe respekti për Kosovën, vendi nga kam unë origjinën. Kjo nuk ka asnjë lidhje me politikën, unë doja gjithashtu të përshëndesja nipin tim nëpërmjet atij gjesti, diçka krejtësisht spontane, jo e planifikuar.

E përsëris edhe një herë që nuk ka lidhje me politikën, madje më habit fakti që mediat e konsiderojnë dicka politike”, u shpreh Kosovare Asllani.
Ndërkohë më pas Kosovaren e pyesin nëse i trembet faktit që mund të gjobitet, ndërkohë ajo i përgjigjet duke qeshur: “Le ta mbajnë rrogën time, pa problem”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Feston golin me shqiponjë; Kosovarja e kombëtares suedeze rrezikon penalizimin
Feston golin me shqiponjë; Kosovarja e kombëtares suedeze rrezikon penalizimin
https://2.bp.blogspot.com/-cHFGy4sGSYg/W4reANTakuI/AAAAAAAAX9M/MlLJ6jWxujcuiUI6MgdHi296R1QxaLN9ACLcBGAs/s640/screenshot_2-8-768x413.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-cHFGy4sGSYg/W4reANTakuI/AAAAAAAAX9M/MlLJ6jWxujcuiUI6MgdHi296R1QxaLN9ACLcBGAs/s72-c/screenshot_2-8-768x413.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/feston-golin-me-shqiponje-kosovarja-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/feston-golin-me-shqiponje-kosovarja-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy