Flet babai i vëllezërve Xhaka: Ja pse kërkoi falje Graniti për shqiponjën me Zvicrën

Goli i Xhakës i solli fitoren Shqipërisë kundër Izraelit, por para ndeshjes babai i Taulantit dhe Granitit, Ragip Xhaka ka folur në një intervistë për Ilda Bejlerin, ku nuk la pa përmendur edhe shqiponjën e Xhakës dhe Shaqirit nën fanellën e Zvicrës.

Ragip Xhaka tha:

Zvicra e di se simboli ynë është shqiponja me dy koka. Nuk ishte diçka e rëndë. Ishte diçka emocionale dhe jo politike. Nuk është asgjë e keqe, por kur mbron një fanellë tjetër duhet që të kemi pak kujdes.”

Më pas i pyetur se kë do të zgjidhte mes dy djemëve në rast të një dueli mes tyre në fushën e lojës, Ragip Xhaka u përgjigj:

Nuk mund të dalloj djemtë e mi. Nuk i ndaj dot”.

Granit Xhaka është në tentativë që të marrë shiritin e kapitenit me kombëtaren zvicerane dhe për këtë arsye u detyrua të kërkonte falje për festimin me shqiponjë gjatë Botërorit “Rusi 2018”.

Xhaka pati thënë:

Do të isha idiot nëse do e përsërisja!”/ZgjohuShqiptar.infoKOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Flet babai i vëllezërve Xhaka: Ja pse kërkoi falje Graniti për shqiponjën me Zvicrën
Flet babai i vëllezërve Xhaka: Ja pse kërkoi falje Graniti për shqiponjën me Zvicrën
https://2.bp.blogspot.com/-DqD06XliznU/W5VLOzgrXLI/AAAAAAAAYKA/exSdijb67noDC-XtV9kuxj9B-EKQaPpvgCLcBGAs/s640/41141791_554147108354746_927823015947796480_n-665x457-1as.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-DqD06XliznU/W5VLOzgrXLI/AAAAAAAAYKA/exSdijb67noDC-XtV9kuxj9B-EKQaPpvgCLcBGAs/s72-c/41141791_554147108354746_927823015947796480_n-665x457-1as.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/flet-babai-i-vellezerve-xhaka-ja-pse.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/flet-babai-i-vellezerve-xhaka-ja-pse.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy