Fshati shqiptar humb shpresën! I nxjerrin në shitje të gjitha dhe nisen për azil (VIDEO)

Fshati Torovicë në Lezhë ka nisur të boshatiset. Dhjetra familje kanë braktisur fshatin dhe janë larguar, duke kërkuar azil drejt vendeve të BE-së, e të tjerë po bëhen gati të ikin.

Mungesa e infrastrukturës rrugore, papunësia dhe varfëria e thellë po nxit ikjen masive të banorëve të kësaj zone. Këta të fundit thonë se e kanë humbur shpresën, ndaj e cilësojnë si të pashmangshëm këtë largim.

Në zonë konstatojnë se shumë shtëpi janë vënë në shitje, pasi banorët duan të ikin. Torovica ndodhet 17 km larg qytetit të Lezhës, por udhëtimi është mjaft i vështirë, pasi rruga ka degraduar plotësisht, duke e bërë thuajse të pakalueshme.

Teksa largohesh nga Torovica merr me vete këto pamje të rinjsh që presin pak para për të blerë një biletë e të largohen si azilkërkues në vendet e BE-së./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Fshati shqiptar humb shpresën! I nxjerrin në shitje të gjitha dhe nisen për azil (VIDEO)
Fshati shqiptar humb shpresën! I nxjerrin në shitje të gjitha dhe nisen për azil (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-9ruKXaiDJhA/W5Vmc0c6SHI/AAAAAAAAYLo/d1Ri7JpjIr850lM5qe67rt1ZFjGAkw87wCLcBGAs/s640/auto_shitet_1536439129-429405315364397551536439759-800x445-696x385.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-9ruKXaiDJhA/W5Vmc0c6SHI/AAAAAAAAYLo/d1Ri7JpjIr850lM5qe67rt1ZFjGAkw87wCLcBGAs/s72-c/auto_shitet_1536439129-429405315364397551536439759-800x445-696x385.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/fshati-shqiptar-humb-shpresen-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/fshati-shqiptar-humb-shpresen-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy