“Hero” Doktori shqiptar i shpëton jetën në avion irlandezit, duartrokitet nga të gjithë pasagjerët

Çdo ditë e më shumë po njihemi me rastet ku shqiptarët janë kthyer në heronj. Rasti më i fundit është i kardiokirurgut të njohur shqiptar që jeton dhe punon në Irlandë Kristo Papa, i cili i shpëtoi jetën një pasagjeri të avionit ku udhëtonte me bashkëshorten.

Ka qenë ora 02:45 e mëngjesit të një dite më parë, kur pasagjeri 63-vjeçar i ulur pranë mjekut humbi ndjenjat. Doktori shqiptar u afrua pranë pasagjerit ku i dha ndihmën e parë duke konstatuar se kishte të bënte me një Lipotimi.

Përgjatë 40 minutave e cila ishte pjesa e mbetur nga Cori Irlandës për në Verona, doktori shqiptar ka arritur ta mbajë në jetë deri në mbërritjen e ambulancës. Pas shoqërimit nga ekipi mjekësor për në ambulancë, të gjithë pasagjerët kanë duartrokitur veprimin e doktorit shqiptar duke e quajtur një hero.

Doktori e ka vizituar dhe ditën e sotme pasagjerin ku ka marrë konfirmim se ai është jashtë rrezikut për jetën.

Sipas mjekëve të spitalit, nëse nuk do të kryhej ndërhyrja në kohë, 63-vjeçari do të kishte humbur jetën.


/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Hero” Doktori shqiptar i shpëton jetën në avion irlandezit, duartrokitet nga të gjithë pasagjerët
“Hero” Doktori shqiptar i shpëton jetën në avion irlandezit, duartrokitet nga të gjithë pasagjerët
https://1.bp.blogspot.com/-sjG0zw9wEQ0/W4q6rv-DFFI/AAAAAAAAX7k/tLYNFIZwv-M2XgkiArRFLZantSJVhCZaACLcBGAs/s640/heroi5.png
https://1.bp.blogspot.com/-sjG0zw9wEQ0/W4q6rv-DFFI/AAAAAAAAX7k/tLYNFIZwv-M2XgkiArRFLZantSJVhCZaACLcBGAs/s72-c/heroi5.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/hero-doktori-shqiptar-i-shpeton-jeten_1.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/hero-doktori-shqiptar-i-shpeton-jeten_1.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy