Historiani Drançolli ngre paralele mes vizitës së Vuçiqit dhe një ngjarje të fiks para 100 vjetëve

Historiani i njohur Jahja Drançolli ka ngre një paralele në mes të vizitës së sotme të presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe një ngjarje të së dielës së 9 shtatorit të vitit 1918, që lidhet me Aleksandar Karagjorgjeviq.

“Kalendari historik në funksion të ‘Serbisë së Madhe’! A thua është rastësi vizita në Kosovë e Aleksandar Vučić, Presidentit i Serbisë, e cila përputhet tërësisht më 100-vjetorin, pra të dielën e 9 shtatorit 1918, kur Aleksandar Karađorđrvić, atëbotë regjent i Mbretërisë së Serbisë (1914-1918), dhe më pastaj mbret i Mbretërisë Serbo-Kroata-Sllovene (Jugosllavisë, deri më 1934), përgëzonte eprorët dhe ushtrinë serbe për fitoret e mëdha në Frontin e Selanikut, të zhvilluara edhe në trevat e Shqipërisë dhe Maqedonisë së sotme!”, ka thënë Drançolli./ZgjohuShqiptar.info

Image

Burimi: gazeta e përdithshme “Velika Srbija” (Велика Србија), Selanik, 9 shtator 1918.

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Historiani Drançolli ngre paralele mes vizitës së Vuçiqit dhe një ngjarje të fiks para 100 vjetëve
Historiani Drançolli ngre paralele mes vizitës së Vuçiqit dhe një ngjarje të fiks para 100 vjetëve
https://3.bp.blogspot.com/-rRFh4g7fpnY/W5a53ZyeUjI/AAAAAAAAYO4/N03Q_BcGfLQQo2HL9wH9TjOA-BaO_m_NwCLcBGAs/s640/Screenshot_15-640x364.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-rRFh4g7fpnY/W5a53ZyeUjI/AAAAAAAAYO4/N03Q_BcGfLQQo2HL9wH9TjOA-BaO_m_NwCLcBGAs/s72-c/Screenshot_15-640x364.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/historiani-drancolli-ngre-paralele-mes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/historiani-drancolli-ngre-paralele-mes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy