Kitaroviç: Kufijtë në Ballkan janë gdhendur në gur, nuk lëvizin

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan ai “korrigjim të kufijve”, tashmë ka dalë edhe Kroacia. Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviç, gjatë takimit me Thaçin në New York, ia ka kujtuar këtij të fundit “parimin e Komisionit të Badinterit që kufijtë në territorin e ish-Jugosllavisë duhet të mbesin të gdhendur në gurë” raporton JavaNews e cila i referohet agjencisë kroate të lajmeve, Hina.

Dialogu mes Prishtinës dhe Beogradit dhe ideja për korrigjimin e kufijve ishin temë diskutimi në takimin mes Presidentes së Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviçdhe Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Kitarovic gjatë këtij takimi i ka kujtuar edhe një herë presidentit Thaçi ne New York, parimin e mosndryshimit të kufijve.

“Ishte interesante të flisja me presidentin e Kosovës, Thaçin, për marrëdhëniet mes Beogradit dhe Prishtinës dhe për temën që po dëgjohet së fundmi rreth mundësisë së shkëmbimit të territoreve. Këtu, ne jemi shumë të kujdesshëm dhe i kam treguar argumentet dhe qëndrimet tona si dhe faktin e parimit të Komisionit të Badinterit që kufijtë e ish-Jugosllavisë duhet të mbeten të gdhendura në gurë”, ka thënë presidentja Grabar-Kitaroviç, raporton agjencia Hina./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kitaroviç: Kufijtë në Ballkan janë gdhendur në gur, nuk lëvizin
Kitaroviç: Kufijtë në Ballkan janë gdhendur në gur, nuk lëvizin
https://2.bp.blogspot.com/-ytF90fi2A4Q/W6uRcBW-bKI/AAAAAAAAY0I/5ROmFbU2JlUtOGk5HzhEz8qD78p5xoAZACLcBGAs/s640/kita-905x395.jpeg
https://2.bp.blogspot.com/-ytF90fi2A4Q/W6uRcBW-bKI/AAAAAAAAY0I/5ROmFbU2JlUtOGk5HzhEz8qD78p5xoAZACLcBGAs/s72-c/kita-905x395.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kitarovic-kufijte-ne-ballkan-jane.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kitarovic-kufijte-ne-ballkan-jane.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy