“Kjo është kompania me legene në botë që operon në Shqipëri”

Të shumta janë kompanitë që ofrojnë shërbimet e tyre në vendin tonë, por nuk mungojnë mes tyre edhe ato kompani të cilat kanë cilësi të dobët të shërbimit, gjë që irriton në masë qytetarët.

Kështu, gazetari Klodian Tomorri i është bashkuar ankesave të shumë qytetarëve në lidhje me kompaninë e fluturimit “Blue Panorama”, duke e cilësuar atë si kompaninë më legene në botë.

Ai ka renditur edhe arsyet e një etiketimi të tillë, duke rreshtuar mes tyre ankesat më të shpeshta të qytetarëve: çmimin e lartë të biletave dhe shtyrjet e fluturimeve pa paralajmërim e pa dëmshpërblim.

Reagimi i plotë i Klodian Tomorit:

Kush eshte kompania me legene ne bote?

Blue Panorama.

Pse eshte legene?

1- Sepse e ka emrin low cost, por bileten per Milano ta shet 350 euro.

2- Sepse ta shtyn fluturimin 16 ore pa lajmeruar.

3- Sepse nuk i behet vone fare se ne 5 mije njerezit qe ka lene rrugeve sot ne Rinas ka te semure, te paralizuar apo te tjere qe kane patur halle apo pune qe nuk i shtyjne dot.

Tani, ne kushte normale kete pune e zgjidh tregu. Por kur ti blen nje produkt apo sherbim qe nuk te dorezohet sipas kushteve te rena dakord ne kontrate (bilete) atehere ky quhet mashtrim.

Kjo eshte arsyeja se pse ka shtet qe forcon zbatimin e kontratave dhe ne rast moszbatimi te kontratave vendos penalitete te pala qe e shkel ate.

Si e bene shteti kete?

Permes rregullatorit.

Ketu ka asimetri informacioni (Kur dikush ble nje bilete nga BP ai nuk e di qe kompania do e mashtroje, kurse BP-ja e di mire qe po e mashtron).

Cfare ben rregullatori ne kete rast?

I bie kokes kompanise dhe kompeson palen e demtuar.

Ja keshtu funksionon shteti normal. Kaq e thjeshte eshte”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Kjo është kompania me legene në botë që operon në Shqipëri”
“Kjo është kompania me legene në botë që operon në Shqipëri”
https://2.bp.blogspot.com/-N-QKKY9ef7I/W5AbQz4FM_I/AAAAAAAAYFk/E5YkgU6xnVIFnqFboVhSk9GWUqHL1590wCLcBGAs/s640/jo-640x457.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-N-QKKY9ef7I/W5AbQz4FM_I/AAAAAAAAYFk/E5YkgU6xnVIFnqFboVhSk9GWUqHL1590wCLcBGAs/s72-c/jo-640x457.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kjo-eshte-kompania-me-legene-ne-bote-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kjo-eshte-kompania-me-legene-ne-bote-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy