Kouchner mbështet korrigjimin e kufijve: Është ide e mirë

Ish-përfaqësuesi special i OKB-së në Kosovë, Bernard Kouchner ka dalur në përkrahje të ideve për korrigjimin e kufijve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ish-ministri i jashtëm i Francës ka vlerësuar se ky opsion ka qenë i përmendur edhe më herët, dhe sipas tij do të ishte ide e mirë nëse pajtohen të dyja palët.

Kouchner ka thënë për BBC se kjo marrveshje do të ishte “përfundim i luftës”, transmeton lajmi.net.

“Kjo ka qenë opsion edhe më herët dhe mund të jetë edhe tash opsion nëse pajtohen të dy palët. Ne mund të themi nse është plan i mirë ose i keq, por kjo është një ide që tashmë ekziston. Kjo marrëveshje mund të jetë përfundim i luftës. UInë mendoj se është ide e mirë, edhe për Serbinë nëse ajo dëshiron që të bashkohet në BE. Dhe si pjesë e BE-së për Serbinë do të jetë e pamundur që të nxisë luftë të re”, ka thënë Kouchner.

Reagime të shumta ka pasur sot gjatë ditës mbi temën e shkëmbimit të territoreve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

Ministra të vendeve kryesore të Evropës kanë pasur qëndrime të ndara sa i përket kësaj teme.

Në njërën anë Gjermania dhe Austria që po e kundërshtojnë fuqishëm këtë ide, e në anën tjetër ministri i jashtëm i Belgjikës ka thënë se marrëveshja varet direkt nga dy vendet. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kouchner mbështet korrigjimin e kufijve: Është ide e mirë
Kouchner mbështet korrigjimin e kufijve: Është ide e mirë
https://4.bp.blogspot.com/-fH9qh0hxof8/W4q5s6oC2JI/AAAAAAAAX7Y/qXhcpjL1jzYOR4TnPZRIVZaGGszZJ-2KQCLcBGAs/s640/auto_kkd-650x3581535731097-640x353.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-fH9qh0hxof8/W4q5s6oC2JI/AAAAAAAAX7Y/qXhcpjL1jzYOR4TnPZRIVZaGGszZJ-2KQCLcBGAs/s72-c/auto_kkd-650x3581535731097-640x353.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kouchner-mbeshtet-korrigjimin-e-kufijve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kouchner-mbeshtet-korrigjimin-e-kufijve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy