Kreu i Preshevës: I ‘vraftë buka’ nëse na përdorin politikisht! JO shkëmbim territoresh!

Një ditë pasi liderët e Komunës së Preshevës cituan një rezolutë për bashkimin me Kosovën, kryetari i kësaj komune, Shqiprim Arifi, ishte i ftuar në studion e Top Show.

Në një intervistë me Alban Dudushin, Arifi përforcoi qëndrimin për përfshirje të 3 komunave me Kosovën.

‘Lugina e Preshevës duhet t’i bashkangjitet në tërësi Kosovës. Ne nuk duam të rrezikojmë integritetin territorial të Kosovës. Ne jemi kundër shkëmbimit të territoreve në tryezën e liderëve në Bruksel” deklaroi Arifi.

Ai ka deklaruar gjithashtu se Lugina e Preshevës, nuk duhet të përdoret politikisht nga partitë politike në Kosovë, por dhe në Serbi.

“Lugina, nëse bëhet kartë për t’u përdorur per politike, atëherë ne i themi “i vraftë buka””- deklaroi Arifi.

Një ditë pasi Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç zhvilloi vizitën e tij dyditore në Kosovë, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi takoi të hënën, përfaqësues të Luginës së Preshevës.

Gjatë takimit me Presidentin, përfaqësuesit propozuan që politikanë të Luginës së Preshevës të jenë pjesë e dialogut final Kosovë-Serbi.

Përfaqësuesit Luginës së Preshevës, Medvegjes dhe Bujanocit, do t’i dorëzojnë së shpejti institucioneve kosovare një draft rezolute, që këto zona t’i bashkëngjiten Kosovës./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kreu i Preshevës: I ‘vraftë buka’ nëse na përdorin politikisht! JO shkëmbim territoresh!
Kreu i Preshevës: I ‘vraftë buka’ nëse na përdorin politikisht! JO shkëmbim territoresh!
https://1.bp.blogspot.com/-3pzIEAQM1zQ/W5ljStCJU1I/AAAAAAAAYW4/kMc_rsCaDfMkJ4TlxGoQhe9btm6s1akzgCLcBGAs/s640/shqiprimarifi.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-3pzIEAQM1zQ/W5ljStCJU1I/AAAAAAAAYW4/kMc_rsCaDfMkJ4TlxGoQhe9btm6s1akzgCLcBGAs/s72-c/shqiprimarifi.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kreu-i-presheves-i-vrafte-buka-nese-na.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/kreu-i-presheves-i-vrafte-buka-nese-na.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy