Ky është zyrtari i policisë që ndaloi Vuçiçin të shkelte në Drenicë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, dje tentoi të vizitonte fshatin Banjë në Drenicë, por nuk u lejua nga banorët e zonës si dhe Policia e Kosovës.

Ishte zyrtari i Policisë së Gjilanit, Vllaznim Surdulli, i cili i komunikoi presidentit serb se ai dhe eskorta e tij nuk do lejoheshin të vijon rrugën në drejtim të fshatit Banjë në Drenicë.

Përpjekja e Vuçiç dhe përfaqësuesve të tjerë të Beogradit hasën në kundërshtimin e ashpër të Vllaznim Surdullit, i cili i vuri në dijeni se Policia e Kosovës nuk tërhiqet nga vendimi për të mos lejuar të vizitojë Drenicën.

Me dhjetëra qytetarë të Drenicës kishin bllokuar dje rrugën për të penguar Vuçiçin të vizitonte fshatin Banjë, ku jetojnë 3 familje serbe.

Drenica është ndër zonat simbol të qëndresës kundër pushtuesit serb në Kosovë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ky është zyrtari i policisë që ndaloi Vuçiçin të shkelte në Drenicë
Ky është zyrtari i policisë që ndaloi Vuçiçin të shkelte në Drenicë
https://3.bp.blogspot.com/-JS8SM_Ry9EM/W5aSbi5OJEI/AAAAAAAAYN4/CJ6CJYVfpeU5I6xlDmUGPTQKpDKb7a8JwCLcBGAs/s640/Screenshot_29-640x437.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-JS8SM_Ry9EM/W5aSbi5OJEI/AAAAAAAAYN4/CJ6CJYVfpeU5I6xlDmUGPTQKpDKb7a8JwCLcBGAs/s72-c/Screenshot_29-640x437.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ky-eshte-zyrtari-i-policise-qe-ndaloi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ky-eshte-zyrtari-i-policise-qe-ndaloi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy