Ndërtuan shkollën me lekët e tyre, Inspektoriati i pengon, revoltohen mësuesit ‘heronj’

Ata u bënë të famshëm nga gjesti tejet human, teksa me paratë e tyre dhe të donatorëve ndërtuan shkollën në Vëndresh Mal, Skrapar.

Fjala është për mësuesit heronj Donald Dervishi dhe Borsion Spaho, të cilët prej datës 17 shtator kanë nisur mësimin në këtë shkollë.

Por, Inspektorati Shtetëror Shëndetësor në Berat, u ka çuar një njoftim ku pengon zhvillimin e mësimit me pretekstin se një pjesë të shkollës po zhvillohet mësim e në pjesën tjetër po rikonstruktohet.

Me anë të një statusi në Facebook, mësuesi Donald Dervishi ka shprehur indinjatën e tij, teksa citon popullin “Kur bën mirë, keq pse gjen?”.

Donaldi shkruan:

Miq, ju kujtohet qe ne, ne bashkepunim me Bashkine Skrapar filluam te benim disa rregullime te shkolles se fshatit Therepel per nevojat e vitit shkollor 2018-2019, e cila eshte shkolle vartese e shkolles “Ferit Bregu” Vendreshe.

Ju kujtohet besoj.

ISHSH-ja Berat (INSPEKTORIATI SHTETEROR SHENDETESOR BERAT) na ka ardhur diten e dyte te shkolles per kontroll dhe na paska gjetur me “gabime”, ku shprehimisht shkruan : “Ne nje pjese te shkolles po kryehet mesim, ne pjesen tjeter po behet rikontruksion i shkolles”.

Populli thote: “Kur nuk ben mire, keq pse bene?”

Se cfare pune ka ISHSH-ja me punimet, ec e merre vesh…

KETE DINE TE BEJNE, ME DEMEK INSPEKTORET E ISHSH BERAT, POR QE I KEMI NGA SKRAPARI.

TURP T’JU VIJE, QE NUK ARRINI TE KUPTONI QE PUNIMET NE PJESEN E JASHTME TE SHKOLLES, NUK KANE PENGUAR VAZHDIMIN E PROCESIT MESIMOR!

Po nga nje ane nuk keni faj, se me nje dite inspektim justifikoni rrogen per 6 (gjashte) muaj…

***

Te Faleminderit o shtet qe mban ne pune njerez te paafte!”/ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ndërtuan shkollën me lekët e tyre, Inspektoriati i pengon, revoltohen mësuesit ‘heronj’
Ndërtuan shkollën me lekët e tyre, Inspektoriati i pengon, revoltohen mësuesit ‘heronj’
Ndërtuan shkollën me lekët e tyre, Inspektoriati i pengon, revoltohen mësuesit ‘heronj’
https://2.bp.blogspot.com/-S3juxxP-Fdg/W6uoFeY5hgI/AAAAAAAAY04/dGkiVL2ww9YqXaKMYUgOv7TAgyoAUWq8gCLcBGAs/s640/shkolla12.png
https://2.bp.blogspot.com/-S3juxxP-Fdg/W6uoFeY5hgI/AAAAAAAAY04/dGkiVL2ww9YqXaKMYUgOv7TAgyoAUWq8gCLcBGAs/s72-c/shkolla12.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ndertuan-shkollen-me-leket-e-tyre.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/ndertuan-shkollen-me-leket-e-tyre.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy