Negociatat, nis procesi “screening” për Shqipërinë dhe Maqedoninë

Shqipëria dhe Maqedonia kanë nisur punën përgatitore për përshtatjen e legjislacionit me atë të Bashkimit Europian.

“Screening” do të nisë me drejtësinë, pikërisht kapitullin 23, “Drejtësia dhe të drejtat themelore të njeriut”.

Drejtori i përgjithshëm për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit Chrisitian Danielsson bën të ditur në Twitter takimin me delegacionit përkatëse të të dy shteteve.

“I nderuar të hap takimin e parë me Shqipërinë dhe Maqedoninë për shpjegimin e akisë së BE. Me nisjen e procesit teknik “screening” ne hyjmë në një fazë dinamike që synon të nxisë më tej progresin e reformave në përfitim të qytetarëve. Sot shënohet një tjetër moment historik në rrugën drejt BE-së”, shkruan Danielsson./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Negociatat, nis procesi “screening” për Shqipërinë dhe Maqedoninë
Negociatat, nis procesi “screening” për Shqipërinë dhe Maqedoninë
https://2.bp.blogspot.com/-srtOq5nVDgA/W6zpnTLMJkI/AAAAAAAAY40/FxTtsJxiLrslLFy0jRGvOr41LQRm7eLfgCLcBGAs/s640/danielsson-2-905x395.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-srtOq5nVDgA/W6zpnTLMJkI/AAAAAAAAY40/FxTtsJxiLrslLFy0jRGvOr41LQRm7eLfgCLcBGAs/s72-c/danielsson-2-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/negociatat-nis-procesi-screening-per_27.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/negociatat-nis-procesi-screening-per_27.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy