Pacolli kërkon heqjen e kufijve me Serbinë

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Kosovës, Behxhet Pacolli në një intervistë të dhënë për televizionin serb, TV Prva, është shprehur se Kosova dhe Serbia nuk duhet të kenë kufij mes tyre.

I pyetur mbi një marrëveshje të mundshme mbi Kosovën dhe Serbinë, Pacolli është shprehur se dy vendet janë afër, por në të njëjtën kohë edhe larg.

“Ne jemi larg dhe jemi shumë afër, gjithçka është në duar tona. Nëse ne duam të jemi më afër, do të jemi. Tani topi duhet të hidhet në fushës e ekonomisë’, tha Behxhet Pacolli

Më tej, Pacolli është shprehur se nëse të dyja palët kanë vullnet do të arrijnë një zgjidhje.

“Paqja është e nevojshme për njerëzit tanë. Ne kemi jetuar dikur së bashku dhe shoh tendencë për të jetuar sërish së bashku. Në vend se të krijojmë pengesa, ne duhet të largojmë kufijtë dhe të lejojmë njerëzit të lëvizin lirshëm”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11531,Camëri,133,Editorial,2631,Ekonomi,714,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1834,Iliridë,381,Kosovë,3513,Kulture,928,Luginë,78,Moti,2,Politik,2334,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,681,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pacolli kërkon heqjen e kufijve me Serbinë
Pacolli kërkon heqjen e kufijve me Serbinë
https://2.bp.blogspot.com/-JFk8YFbmWFQ/W6z_uJ7VfOI/AAAAAAAAY5s/e4mJuq_7y5cDZ8nGprKORbJpqbDAdBXIgCLcBGAs/s640/pacolli.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-JFk8YFbmWFQ/W6z_uJ7VfOI/AAAAAAAAY5s/e4mJuq_7y5cDZ8nGprKORbJpqbDAdBXIgCLcBGAs/s72-c/pacolli.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/pacolli-kerkon-heqjen-e-kufijve-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/pacolli-kerkon-heqjen-e-kufijve-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy