Pacolli: Me serbët nuk kemi pasur kurrë probleme, kemi jetuar gjithmonë me ta

Ministri i Jashtëm Behgjet Pacolli, ka thënë se në mes të Serbisë dhe Kosovës nuk duhet të ketë kufij dhe se “topi duhet të transferohet në fushën ekonomisë.”
Ne kemi jetuar së bashku një herë dhe shoh një tendencë që ata duan të jetojnë së bashku. Ne, në vend që të bëjmë kufij, ne duhet të largojmë kufijtë dhe të lejojmë njerëzit të lëvizin lirisht – tha Pacoli në Neë York për TV Prvu.

I pyetur se sa larg jemi sot nga zgjidhja e çështjes së Kosovës, ai tha se jemi shumë afër, por në të njëjtën kohë shumë larg.

“Ne jemi shumë larg dhe shumë afër. Është gjithçka në duart tona. Nëse duam, mund të jemi shumë më afër, dhe nëse nuk bëjmë, atëherë jemi shumë larg” tha ai.

I pyetur nga kush varet çështja e Kosovës, ai thotë se “kjo varet nga ne dhe nga vullneti i popujve tanë”.

“Përfundimi se ekzistojnë dy rryma të kundërta në Kosovë – një që të zgjidhet çështa përmes korrigjimit të kufirit dhe njëra palë që kundërshton këtë zgjidhje”, tha Pacolli./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Pacolli: Me serbët nuk kemi pasur kurrë probleme, kemi jetuar gjithmonë me ta
Pacolli: Me serbët nuk kemi pasur kurrë probleme, kemi jetuar gjithmonë me ta
https://3.bp.blogspot.com/-whWMO-EiJ5Y/W60GkHu52EI/AAAAAAAAY6E/o8gW9f7O1W4MFGPJS7Bxj9aXvxGy1a0ZACLcBGAs/s640/behgjet-pacolli.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-whWMO-EiJ5Y/W60GkHu52EI/AAAAAAAAY6E/o8gW9f7O1W4MFGPJS7Bxj9aXvxGy1a0ZACLcBGAs/s72-c/behgjet-pacolli.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/pacolli-me-serbet-nuk-kemi-pasur-kurre.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/pacolli-me-serbet-nuk-kemi-pasur-kurre.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy