Parlamenti i Shqipërisë me rezolutë kundër copëtimit të territorit të Kosovës

Anëtari i kryesisë së LVV-së, dhe deputeti i Kosovës, Xhelal Sveçla e ka përshëndetur iniciativën e Kuvendit të Republikës së Shqipërisë për përgatitjen e një rezolute për të kundërshtuar copëtimin e territorit të Republikës së Kosovës.

Sveçla thotë se mbetet në pritje për të parë tekstin e kësaj rezolute dhe uron të mos jetë sikurse Plani i Ahtisaarit.

Ja shkrimi i plotë:

Nga mediat mësova sot se po përgatitet një rezolutë për në Kuvendin e Republikës së Shqipërisë për të kundërshtuar copëtimin e territorit të Republikës së Kosovës përmes propozimeve për shkëmbime territoriale në dialogun me Serbinë.

E përshëndes këtë iniciativë, dhe mbetem në pritje për të parë tekstit e rezolutës. Nëse formulimi final mbetet kundërshtues ndaj idesë së copëtimit të territorit të Kosovës, pa vendosur “bishta” si Plani i Ahtisaarit, atëherë uroj që deputetët e Republikës së Shqipërisë ta mbështesin pa dallime partiake./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Parlamenti i Shqipërisë me rezolutë kundër copëtimit të territorit të Kosovës
Parlamenti i Shqipërisë me rezolutë kundër copëtimit të territorit të Kosovës
https://4.bp.blogspot.com/--AtmDdc31y4/W5Ac1oTGPsI/AAAAAAAAYFw/ar3hwqxumi4UehKSHWLcxBuGGdy9avj6gCLcBGAs/s640/auto_KOsova-e-re-1-780x43915349565651536069189-640x360.jpg
https://4.bp.blogspot.com/--AtmDdc31y4/W5Ac1oTGPsI/AAAAAAAAYFw/ar3hwqxumi4UehKSHWLcxBuGGdy9avj6gCLcBGAs/s72-c/auto_KOsova-e-re-1-780x43915349565651536069189-640x360.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/parlamenti-i-shqiperise-me-rezolute.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/parlamenti-i-shqiperise-me-rezolute.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy