Presidenti Dodik kërcënon Haradinajn: Mos luaj me forcën e serbëve

Presidenti i “Republika Sprska”, Milorad Dodik i ka kthyer përgjigje kryeministrit Ramush Haradinaj, rreth deklaratës se kufijtë ndryshohen vetëm duke i veshur çizmet ushtarake.

Ai në intervistën për Sputnik tha se çizmet ushtarake mund ‘t’ia vesh një maceje’ duke theksuar se nuk duhet të luhet me forcën dhe vendosmërinë e serbëve.“Populli serb është popull tolerant por nuk është i gatshëm ta humbasë dinjitetin e tij”, ka thënë Dodik, transmeton lajmi.net.

Dodik i dha porosi popullit serb të bashkohen rreth idesë së korigjimit të kufijve mes Kosovës e Serbisë, ide që sipas tij duhet udhëhequr nga presidenti Aleksandar Vuçiq, edhe pse siç tha ai, Vuçiq po ndjen vështirësi në këtë proces.

Ai ka shtuar se Serbia e ka përkrahjen e ‘Republika Srpska’ sa i takon idesë së korigjimit të kufijve.Për mundësinë që çështja e Kosovës të shkojë përsëri në OKB, ai tha se deri më tani askush nuk e ka hequr rezolutën 1244, dhe se duhet të respketohet nga të gjitha rezolutat e OKB-së, përgatiti Zëri./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11484,Camëri,133,Editorial,2627,Ekonomi,711,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1831,Iliridë,377,Kosovë,3491,Kulture,926,Luginë,78,Moti,2,Politik,2323,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,563,Video,679,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Presidenti Dodik kërcënon Haradinajn: Mos luaj me forcën e serbëve
Presidenti Dodik kërcënon Haradinajn: Mos luaj me forcën e serbëve
https://2.bp.blogspot.com/-5mVHLxtqWWg/W6pp_N42IxI/AAAAAAAAYy4/1Kuw7hKh5oMtU3m2I4lwN51vuiC7faKjwCLcBGAs/s640/auto_dodik-650x3581537737959.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-5mVHLxtqWWg/W6pp_N42IxI/AAAAAAAAYy4/1Kuw7hKh5oMtU3m2I4lwN51vuiC7faKjwCLcBGAs/s72-c/auto_dodik-650x3581537737959.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/presidenti-dodik-kercenon-haradinajn.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/presidenti-dodik-kercenon-haradinajn.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy