Rumunët kore raciste në Beograd: Kosova, zemra e Serbisë

Qindra tifozë rumunë kanë bërë thirrje raciste duke brohoritur “Kosova zemra e Serbisë” dhe parulla të tjera në ndeshjen e sotme kundër Serbisë në Beograd.

Serbët, para ndeshjes e kishin vlerësuar lart këto brohoritma të tifozëve rumunë, të cilët ishin rreth 10 mijë sonte në Serbi.

Mediat e Serbisë e kanë quajtur kënaqësi korin e tyre racist “Kosova është zemra e Serbisë”, që kanë kënduar tifozët rumunë derisa ata kanë ndezur edhe flakadanë.

Federata e Futbollit të Kosovës, duhet të reagoi në UEFA për brohoritmat e tifozëve serb që vazhdimisht bëhen në tribunat e stadiumeve serbe.

Kjo nuk është hera e parë që kanë ndodhur thirrje të këtilla, derisa Serbia dhe Rumania ndanë pikët në kuadër te Grupit 4 te Liges C te Kombeve./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Rumunët kore raciste në Beograd: Kosova, zemra e Serbisë
Rumunët kore raciste në Beograd: Kosova, zemra e Serbisë
https://1.bp.blogspot.com/-ZYgOzsbpSIA/W5lLK3YNMcI/AAAAAAAAYVI/wCdSjA9v-X0l9DpuPesnSJ2-qOOt2Eu4ACLcBGAs/s640/Screenshot_108-640x380.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-ZYgOzsbpSIA/W5lLK3YNMcI/AAAAAAAAYVI/wCdSjA9v-X0l9DpuPesnSJ2-qOOt2Eu4ACLcBGAs/s72-c/Screenshot_108-640x380.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/rumunet-kore-raciste-ne-beograd-kosova.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/rumunet-kore-raciste-ne-beograd-kosova.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy