Serbia ankohet në New York se Kosova po e bën më të vështirë procesin e dialogut

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq, është takuar sot në Nju Jork me senatorin amerikan Ron Johnson, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Temë diskutimi e këtij takimi ishte edhe normalizimi i marrëdhënieve mes Prishtinës dhe Beogradit, proces në të cilin sipas kryeministres serbe, Prishtina nuk po kontribuon, transmeton lajmi.net.

“Duke folur për dialogun me Kosovën, Bërnabiq potencoi se Prishtina nuk po kontribuon në process dhe se veprimet e saja po e bëjnë edhe më të vështirë arritjen e një marrëveshjeje”, bëhet e ditur të ketë thënë Bërnabiq nga Qeveria e Serbisë.

E Johnson, ritheksoi se SHBA-të janë të gatshme të ndihmojnë në arritjen e një marrëveshjeje mes dy palëve.

Madje sipas Bërnabiq, edhe qëndrimi i SHBA-ve karshi Serbisë dhe Kosovës ka ndryshuar, duke ritheksuar qasjen e kohëve të fundit të administratës amerikane./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Serbia ankohet në New York se Kosova po e bën më të vështirë procesin e dialogut
Serbia ankohet në New York se Kosova po e bën më të vështirë procesin e dialogut
https://3.bp.blogspot.com/-_MyVWyNP3pY/W6uixAjbEBI/AAAAAAAAY0g/4LEfJpKMnxgrAXiM1SMlh1kI01KbuD-CACLcBGAs/s640/auto_1399933794-Visegrad-support-for-Serbia-Kosovo-dialogue1533450041-640x320.png
https://3.bp.blogspot.com/-_MyVWyNP3pY/W6uixAjbEBI/AAAAAAAAY0g/4LEfJpKMnxgrAXiM1SMlh1kI01KbuD-CACLcBGAs/s72-c/auto_1399933794-Visegrad-support-for-Serbia-Kosovo-dialogue1533450041-640x320.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/serbia-ankohet-ne-new-york-se-kosova-po.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/serbia-ankohet-ne-new-york-se-kosova-po.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy