Serbia në panik: Mali i Zi krijonë komunën e Tuzit vetëm me flamurin e Shqipërisë

Festimi me rastin e marrjes së statusit të komunes të pavarur të Tuzit në Mal të Zi, ku morën pjesë ambasadorët e Kosovës dhe Shqipërisë, shkruan portali rus në Beograd Sputnik.

Me këtë rast, mbrëmë u organizua një festë në restorantin “Troy” dhe në festim ishin ambasadorët e Kosovës dhe Shqipërisë në Mal të Zi, Skender Durmishi dhe Ernal Filo, Ministri për të Drejtat e Njeriut dhe Minoriteteve Mehmet Zenka, nënkryetar i Parlamentit të Malit të Zi Genci Nimanbegu, kryetar i Kuvendit të Komunës së Ulqinit Ilir Capuni, politikani Nazif Cungu …

Çfarë mund të theksohet është se në këtë ceremoni ishin nuk ishin simbolet malazeze shtetërore, por vetëm flamuri kombëtar i Shqipërisë, njofton e shqetësuar portali rus./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Serbia në panik: Mali i Zi krijonë komunën e Tuzit vetëm me flamurin e Shqipërisë
Serbia në panik: Mali i Zi krijonë komunën e Tuzit vetëm me flamurin e Shqipërisë
https://2.bp.blogspot.com/-A3hOmjenkVA/W42PBHC2qhI/AAAAAAAAYAE/Oj1PL4ULfU0-dhFJm00ksJG6sf5zTU6bwCLcBGAs/s640/1109832427-1200x630-640x336.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-A3hOmjenkVA/W42PBHC2qhI/AAAAAAAAYAE/Oj1PL4ULfU0-dhFJm00ksJG6sf5zTU6bwCLcBGAs/s72-c/1109832427-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/serbia-ne-panik-mali-i-zi-krijone.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/serbia-ne-panik-mali-i-zi-krijone.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy