Shpërthen ish komandanti i Koshares: Tronditja e vizitës së Vuçiqit në veri, kur ky bir kur

Hisen Berisha, ish komandant në luftën e Koshares, përmes një postimi në facebook, ka komentuar vizitën e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq në Kosovë.

“Dy informata gjatë kafes së mëngjesit; Info 1, nuk u lejuan forcat policore të Kosovës të dalin në Ujomani, për të siguruar ambientin që do e vizitoj Presidenti serb Vuçiç. Na befasoj me shumë deklarata për investime strategjike në veri të Kosovës. Kur ky birë kurve, flet me admirim për Milloshevicin dhe kohen e tij të fuqishme që po i mungojka këtij kopilit!?”, ka shkruar Berisha.

Ky është postimi i plotë:

Dy informata gjatë kafes së mëngjesit;

Info 1, nuk u lejuan forcat policore të Kosovës të dalin në Ujomani, për të siguruar ambientin që do e vizitoj Presidenti serb Vuçiç. Na befasoj me shumë deklarata për investime strategjike në veri të Kosovës. Kur ky birë kurve, flet me admirim për Milloshevicin dhe kohen e tij të fuqishme që po i mungojka këtij kopilit!?
Përndryshe, ndjehu sigurt si në shpinë tënde se parinë e Kosoves, asnjë ku duhet si ke. Presidentin e kemi jasht vendit! Kryeministri hiking bjeshkëve juglindore. Ministri brendshëm, hiking në bjeshket perendimore. Mbase për t’ia sigurua tripin kryeVV-së meq ka psue trauma emotional nga takimi me lideri e kombit Sali Berisha. Ministri I Forces, në ato veriperendimore! E këshilltari ushtarak po I matë hijet me qinxha.
Megjithat PUN/KFOR, është në nivel të përgjegjësisë me Rezolutë e Kushtetutë. Rrnoftë USA! ????????
Me siguri se I pari I kuvendit, si vëndas e paska marë përgjegjësinë për zhvillimet në veri e vend.
Kjo më bëri të ndjehem të paktën i sigurt…!?

Shumë pak i tronditur!

Info 2, në tavolinë për kafe mu bashkëngjiten edhe dy mjek stomatolog. Filluan te flasin për nivelin dëshpërues te shëndetësisë në Komunën e Gjakovës.
Furnizimi me barna bëhet nga “GALENIKA” e Beogradit me ekskluzivitet.
Lista e barnave esenciale është zero (0);
Dr. Ilir Beqiri e beri publike ketë situatë në repartin e kirurgjisë në Gjakovë dhe u suspendua;
Një pacienti i kishin vënë “bllamb” tre here radhazi në të njëjtin dhëmb. Kjo nuk mund të ndodhë. Këtë duhet ta hetojnë inspektorët shëndetësor. Për më keq i kanë vënë pa e pastruar gërryer dhëmbin fare dhe erdhi pacienti i ajun me infeksion.
Në fshatin Damjan, karrigia stomatologjike, dhuratë e KFOR it Hungarian, para 15 viteve, është defekte, e shtrembëruar në një anë, pa llambë ndriçuese. Ambulanta është e rrethuar nga shkurre e therra as nuk vërehet ku është, hyrja një rrugice balte, po harrove dritaren hapur hyjnë gjarpinjtë brenda, e kafshët kullosin atypari.
Epo nuk asht çudi pse ndodhe kështu, se drejtoresha e shëndetësisë është infermierë me shkollë të mesme. Drejtoreshë e një mori mjekesh me specializime, master e doktoratë.

Kur ministër caktohet personi që përvojën e pare të punës pas përfundimit te studimeve e ka pas menaxhimin e një kafeterie.
Nga dëshpërimi nga sa dëgjoja , nuk e piva kafene e dyte dhe te trete si traditë dhe ndërrova kafenenë.
Edhe këtu ishte e pamundur të pija kafene ngase aty takova një profesor e drejtues shkolle të nivelit të mesëm të lartë. Fliste për dështimin e programit në shkollat profesionale, të cilat duhet të jenë katër vjeçare që ti përgatisnin komplet të rinjtë për tregun e punës jo vetëm në Kosovë por edhe jashtë . por, askush nuk brengoset që me shkolla profesionale tre vjeçare , të rinjtë tanë nuk janë të kompletuar për tregun e punës ta zëmë në Gjermani, duhet të ri kualifikohen.
Për me keq e dëshpëruese ishte detyrimi për të nënshkruar diploma të nxënësve që tërë shkollimin në të gjitha lëndët mësimorë vlerësohen me notën më të dobët e dalin të diplomuar pikërisht siç vlerëson edhe raporti vjetor i BB, “shumë diploma pak dije” apo “analfabet me diploma”.
Këto e shumë tjera që i dëgjojmë çdo ditë mbi dëmet që i bëjmë vendit tonë, në arsim, ekonomi, tregti, ambient, siguri, politikë, diplomaci etj., më bënë të reflektoj se kush po i bënë më shumë dëm Kosovës e popullit tonë , Serbia sot apo guxoj të themi edhe në kohën e luftës apo vet Ne çlirimtaret e pushtetarët?/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10344,Camëri,131,Editorial,2333,Ekonomi,604,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1678,Iliridë,330,Kosovë,3058,Kulture,814,Luginë,71,Moti,2,Politik,2085,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,614,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Shpërthen ish komandanti i Koshares: Tronditja e vizitës së Vuçiqit në veri, kur ky bir kur
Shpërthen ish komandanti i Koshares: Tronditja e vizitës së Vuçiqit në veri, kur ky bir kur
https://2.bp.blogspot.com/-zhK0ICeayrg/W5aMK21oJmI/AAAAAAAAYNY/oj-AgSugqdcKm1uSog5h7Yh0OcpdHTTcACLcBGAs/s640/Screenshot_51-640x377.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-zhK0ICeayrg/W5aMK21oJmI/AAAAAAAAYNY/oj-AgSugqdcKm1uSog5h7Yh0OcpdHTTcACLcBGAs/s72-c/Screenshot_51-640x377.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/shperthen-ish-komandanti-i-koshares.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/shperthen-ish-komandanti-i-koshares.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy