Thaçi: Korrigjimi i kufirit nënkupton njohje direkte të Kosovës nga Serbia

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, vijon të mbetet skeptik sa i takon arritjes së një marrëveshjeje me Serbinë. Në një konferencë për mediat, Thaci tha se procesi i arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi nuk do të jetë proces i lehtë.

“Korrigjimi i kufirit mundëson njohje direkte të pavarësisë së Kosovës dhe bashkimin e Preshevës, Medvegjës dhe Bujanocit që nënkupton edhe njohjen direke nga pesë shtetet e BE-së. Asnjë marrëveshje nuk do të ketë nëse nuk nënkupton njohjen reciproke të të dyja shteteve”, tha presidenti Thaçi.
Presidenti Thaci u shpreh se nuk nuk ka dialog në mes shqiptarëve dhe serbe, por ka dialog në mes shtetit të Kosovës dhe Serbisë.

Marrëveshja Kosovë-Serbi është në interes te dy shteteve por ka edhe ndikimin e vet pozitiv në rajon. “Në kuadër të kësaj mund të krijohen opinione pro apo kundër kësaj marrëveshje. Mirëpo ajo se çfarë eshtë e rëndësishme është së të gjithë janë pro dialogut dhe negociatave. Edhe Shqipëria, Mali i Zi dhe Maqedonia do ta mbeshtetnin një marrëveshje që sjellë paqe dhe stabilitet në rajonin tonë. – vijoi me tej Thaci./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Thaçi: Korrigjimi i kufirit nënkupton njohje direkte të Kosovës nga Serbia
Thaçi: Korrigjimi i kufirit nënkupton njohje direkte të Kosovës nga Serbia
https://2.bp.blogspot.com/-2avAMzMh4o4/W5qiVvyfbTI/AAAAAAAAYZY/LEEVE4ANRQUGRdDXy0NskOHHKC3_LevKgCLcBGAs/s640/thaci_1533242619-7493368.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-2avAMzMh4o4/W5qiVvyfbTI/AAAAAAAAYZY/LEEVE4ANRQUGRdDXy0NskOHHKC3_LevKgCLcBGAs/s72-c/thaci_1533242619-7493368.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/thaci-korrigjimi-i-kufirit-nenkupton.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/thaci-korrigjimi-i-kufirit-nenkupton.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy