VIDEO/ “Shqiptarët laikë të Ismail Kadaresë”, gjigandi televiziv dokumentar për shkrimtarin e shquar

Kanali i njohur televiziv gjermano-francez “ARTE” i ka kushtuar një hapësirë mjaft të veçantë shkrimtarit të njohur Ismail Kadare ku përmes tij ka prezantuar edhe Shqipërinë.

“Shqipëria, është një vend shumë i lumtur pranë Adriatikut dhe Jonit. Ky vend i vogël ka fshatra të lashta, mesjetare dhe osmane, kështu nis rrëfimi i dokumentarit me kohëzgjatje prej 13 minutash.

Gazetarët kanë udhëtuar në disa qytete që kanë shënjuar jetën e Kadaresë duke u ndalur në vendlindjen e tij Gjirokastër.

Ata vizitojnë shtëpinë e tij të lindjes, rrugicat ku ka ecur, banesën në kryeqytet dhe mjaft vende që kanë shoqëruar jetën e njeriut të madh të letrave.

Më poshtë do të mund të ndiqni materialin e plotë të pregatitur nga kanali kulturor gjermano-francez “ARTE”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11565,Camëri,133,Editorial,2633,Ekonomi,718,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1836,Iliridë,381,Kosovë,3535,Kulture,929,Luginë,78,Moti,2,Politik,2338,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,564,Video,683,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ “Shqiptarët laikë të Ismail Kadaresë”, gjigandi televiziv dokumentar për shkrimtarin e shquar
VIDEO/ “Shqiptarët laikë të Ismail Kadaresë”, gjigandi televiziv dokumentar për shkrimtarin e shquar
https://1.bp.blogspot.com/-bKCAERqqOHM/W6k25U9GJiI/AAAAAAAAYwI/UmN8z69Jc5YEN4p9RIbVWJpNwAT8G-pYwCLcBGAs/s640/084787-000-A_2522869.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-bKCAERqqOHM/W6k25U9GJiI/AAAAAAAAYwI/UmN8z69Jc5YEN4p9RIbVWJpNwAT8G-pYwCLcBGAs/s72-c/084787-000-A_2522869.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/video-shqiptaret-laike-te-ismail.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/video-shqiptaret-laike-te-ismail.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy