VIDEO/ Vuçiç filmohet fshehurazi: Shqiptarët nuk janë aq të dobët si dikur…

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiqit i është publikuar një video ku shihet teksa ankohet për gjendjen e dobët të serbëve në Republikën e Kosovës.

Gjatë një mbledhje të mbajtur jashtë “syrit të medieve”, ai diskutoi me përfaqësuesit e Listës Srpska dhe kryetarët e komunave serbe në Kosovë rreth situatës së fundit.

Ndonëse nuk ishte në dijeni për incizimin që ishte duke e bërë një kamer, Vuçiç vazhdon të flet krejtësisht ndryshe për situatën me të cilën po kalon Kosova dhe Serbia.

“Patjetër mirë të llogaritësh dhe mirë të kuptosh cila është gjendja në botë.

Mendoni se nuk do të fitoja po të thoja: Çfarë Merkeli, nuk dua ta di…

E di unë sa jemi të vegjël për Gjermaninë dhe Merkelin.

Të rrezikoj Serbinë duke folur ashtu, nuk dua. Dua të kem investime tjera të Gjermanisë në Serbisë”, është shprehur ai.

Më tej, Vuçiç shihej teksa ankohej se shqiptarët po forcohen dhe serbët po dobësohen, shkruan Indeksonline.

“… nuk e di çka të bëjmë, nuk e di çka të bëjmë.

Ndoshta nëse ndërmarrin më tepër masa, diçka kemi ndërmarrë dhe shumëçka tjetër e bëjmë, por ne si popull po zhdukemi.

Shqiptarët nuk janë ashtu siç kanë qenë.

Por baza e tyre fertile është shumë më e madhe se e jona.

Mesatarisht janë 17 vite më të ri se ne, një gjeneratë të tërë të aftë për punë e kanë me shumë se ne dhe këtë njerëzit duhet ta dinë.

Prandaj, ne duhet të dimë çka të ndryshojmë për të ardhmen…”, ka deklaruar ai./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: VIDEO/ Vuçiç filmohet fshehurazi: Shqiptarët nuk janë aq të dobët si dikur…
VIDEO/ Vuçiç filmohet fshehurazi: Shqiptarët nuk janë aq të dobët si dikur…
https://3.bp.blogspot.com/-SC4kteCmQQE/W5lc7kSP7BI/AAAAAAAAYWs/lCL-vtz6ODImZLNXE3yVj_Ccg-j9GvlcQCLcBGAs/s640/vucic.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-SC4kteCmQQE/W5lc7kSP7BI/AAAAAAAAYWs/lCL-vtz6ODImZLNXE3yVj_Ccg-j9GvlcQCLcBGAs/s72-c/vucic.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/video-vucic-filmohet-fshehurazi.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/video-vucic-filmohet-fshehurazi.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy