Vuçiç në Veri: Merkel dhe shqiptarët pengojnë planet që kam për Kosovën!

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ndodhet në Kosovë ku do zhvillojë një vizitë 2-ditore në Veri.

Në fjalimin e mbajtur te Liqeni i Gazivodës i cili sipas tij është i rëndësishëm për serbët dhe shqiptarët, Aleksander Vuçiç ka thënë se idetë e tij për Kosovën po pengohen nga Kancelarja Angela Merkel.
“Nuk besoj se kemi mundësi t’i zbatojmë idetë e mia për Kosovën. Keni dëgjuar cka ka thënë Merkel, cka thonë shqiptarët”, ka thënë Vuçiç.

Shefi i shtetit serb nuk ka komentuar se cilat janë planet e tij, por sigurisht fjala është që Veriu i Kosovës t’i takojë Serbisë. Këto komente Vuçiç i ka bërë pas pyetjeve për qëndrimet e Angela Merkel në Shkup ku ka folur kundër ndryshimit të kufijve në Ballkan.

Vuçiç do të qëndrojë për dy ditë në Kosovë, e gjatë ditës së sotme pritet që të vizitojë Liqenin e Ujmanit.

Aleksander Vucic është Presidenti i parë i Serbisë që ka nisur të pranojë se Kosova është humbur. Vucic vjen në Kosovë na kuadër të një vizite të paralajmëruar për të treguar qëndrimin e Serbisë lidhur me Marrëveshjen Finale me Kosovën.
Presidenti serb gjatë kohës së luftës ka qenë Ministër për Informim në Qeverinë e diktatorit Sllobodan Milloshevic, i cili kishte vrarë mijëra shqiptarë të Kosovës dhe kishte dëbuar një milion gra, pleq e fëmijë nga Kosova.

Vucic mbahet mend edhe për një deklaratë gjatë luftës në Bosnje kur kishte thënë se për një serb të vrarë do të vriten 100 boshnjak./a.m./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10320,Camëri,131,Editorial,2328,Ekonomi,602,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1674,Iliridë,327,Kosovë,3048,Kulture,811,Luginë,71,Moti,2,Politik,2083,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,613,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Vuçiç në Veri: Merkel dhe shqiptarët pengojnë planet që kam për Kosovën!
Vuçiç në Veri: Merkel dhe shqiptarët pengojnë planet që kam për Kosovën!
https://2.bp.blogspot.com/-_jYuoNNyU9A/W5a7Xgqg45I/AAAAAAAAYPM/RenZnCtgyqkJShiGqJ2X4VAve7kAtDF0wCLcBGAs/s640/z_1536414947-5715379.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-_jYuoNNyU9A/W5a7Xgqg45I/AAAAAAAAYPM/RenZnCtgyqkJShiGqJ2X4VAve7kAtDF0wCLcBGAs/s72-c/z_1536414947-5715379.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vucic-ne-veri-merkel-dhe-shqiptaret.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/09/vucic-ne-veri-merkel-dhe-shqiptaret.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy